gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren starten winkel met tweedehands merkkleding

In een winkelpand naast lunchroom en koffiecorner Hartje Stad in de Vriesestraat wordt momenteel door een aantal leerlingen van het Da Vinci College nog hard gewerkt aan een nieuwe pop-up shop met de naam Second Wave.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De leerlingen van het DaVinci College volgen de opleiding Ondernemer Retail en moeten dan ook een eigen onderneming starten. Vorig jaar werd al begonnen met de voorbereidingen voor de winkel.

Roely Bartelts van de lunchroom en koffiecorner heeft de ruimte beschikbaar gesteld en de klanten kunnen straks via twee kanten de nieuwe winkel in; via de Vriesestraat en de Tolbrugstraat Landzijde een de zijkant van de voormalige V&D.

Volgens leraar Arjan Husson past de winkel prima in de opleiding. Het gaat om een driejarige opleiding, waarbij het eerste jaar vooral theorie is, in het tweede jaar zijn ze dan bezig met deze pop-up shop.

De leerlingen zien de winkel wel zitten. Aanvankelijk wilden ze een eigen kledingmerk starten, maar nu willen ze tweedehands merkkleding gaan verkopen. Het mooie is dat ze de merkkleding ook inkopen van klanten.

Op 15 februari wordt de winkel rond 13.00 uur geopend door wethouder Piet Sleeking.

Lees ook

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.