gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren starten winkel met tweedehands merkkleding

In een winkelpand naast lunchroom en koffiecorner Hartje Stad in de Vriesestraat wordt momenteel door een aantal leerlingen van het Da Vinci College nog hard gewerkt aan een nieuwe pop-up shop met de naam Second Wave.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De leerlingen van het DaVinci College volgen de opleiding Ondernemer Retail en moeten dan ook een eigen onderneming starten. Vorig jaar werd al begonnen met de voorbereidingen voor de winkel.

Roely Bartelts van de lunchroom en koffiecorner heeft de ruimte beschikbaar gesteld en de klanten kunnen straks via twee kanten de nieuwe winkel in; via de Vriesestraat en de Tolbrugstraat Landzijde een de zijkant van de voormalige V&D.

Volgens leraar Arjan Husson past de winkel prima in de opleiding. Het gaat om een driejarige opleiding, waarbij het eerste jaar vooral theorie is, in het tweede jaar zijn ze dan bezig met deze pop-up shop.

De leerlingen zien de winkel wel zitten. Aanvankelijk wilden ze een eigen kledingmerk starten, maar nu willen ze tweedehands merkkleding gaan verkopen. Het mooie is dat ze de merkkleding ook inkopen van klanten.

Op 15 februari wordt de winkel rond 13.00 uur geopend door wethouder Piet Sleeking.

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.