gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren starten winkel met tweedehands merkkleding

In een winkelpand naast lunchroom en koffiecorner Hartje Stad in de Vriesestraat wordt momenteel door een aantal leerlingen van het Da Vinci College nog hard gewerkt aan een nieuwe pop-up shop met de naam Second Wave.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De leerlingen van het DaVinci College volgen de opleiding Ondernemer Retail en moeten dan ook een eigen onderneming starten. Vorig jaar werd al begonnen met de voorbereidingen voor de winkel.

Roely Bartelts van de lunchroom en koffiecorner heeft de ruimte beschikbaar gesteld en de klanten kunnen straks via twee kanten de nieuwe winkel in; via de Vriesestraat en de Tolbrugstraat Landzijde een de zijkant van de voormalige V&D.

Volgens leraar Arjan Husson past de winkel prima in de opleiding. Het gaat om een driejarige opleiding, waarbij het eerste jaar vooral theorie is, in het tweede jaar zijn ze dan bezig met deze pop-up shop.

De leerlingen zien de winkel wel zitten. Aanvankelijk wilden ze een eigen kledingmerk starten, maar nu willen ze tweedehands merkkleding gaan verkopen. Het mooie is dat ze de merkkleding ook inkopen van klanten.

Op 15 februari wordt de winkel rond 13.00 uur geopend door wethouder Piet Sleeking.

Lees ook

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.