gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schone Wijk-ambassadeurs voor Crabbehof en Wielwijk

In Crabbehof en Wielwijk gaan medewerkers van leerwerkbedrijf Wijk voor Wijk rommel op straat opruimen. Het gaat om tien mensen die gisteren hun certificaat Ambassadeur van een Schone Wijk hebben ontvangen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambassadeurs zijn dagelijks op straat te vinden. Ze ruimen zelf zwerfvuil op, maar moeten vooral ook anderen stimuleren om de wijk schoon te houden. Dan gaat het er vooral om dat ze bewoners aanspreken als zij hun afval op straat gooien.

Volgens Wijk voor Wijk is een schone leefomgeving belangrijk. Een vieze omgeving zou onveilig voelen en het trekt ongedierte en extra zwerfvuil aan.

De training tot Schone Wijk-ambassadeur wordt gegeven in samenwerking met Duurzaamheidscentrum Weizigt. De deelnemers leren niet alleen over het opruimen en scheiden van afval. Ze leren ook hoe ze bewoners het beste kunnen informeren en hoe je bewoners op een positieve manier over hun gedrag aan moet spreken.

Wie zelf ook een Ambassadeur van een Schone Wijk wil worden, kan zich aanmelden bij Wijk voor Wijk. Als je je buurt schoon wil maken, kan je een afvalgrijper ophalen bij Duurzaamheidscentrum Weizigt.


Lees ook

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”