gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

School breng dag OBS Mondriaan

4907245bfba296bb62458d036e6f57e4

Veel kinderen worden naar school gebracht met de auto. Om meer kinderen op de fiets of lopend te laten komen is er één keer per jaar 'School breng dag'. In Dordrecht doen hier 4 basisscholen aan mee.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op school breng dag is het de bedoeling dat kinderen lopend of fietsend naar school komen. Dit is beter voor het milieu en voor de gezondheid van de kinderen. Hierbij is het wel handig als zij de verkeersregels kennen.


De school vindt het belangrijk om aandacht te geven aan verkeersveiligheid. Zo zijn er brieven naar de ouders verstuurd voor de ‘School breng dag’ en is er een informatieavond gehouden. Hier werd uitgelegd waarom dit zo belangrijk is om op de fiets of lopend te komen.


Omdat veiligheid in het verkeer heel belangrijk is beginnen ze op OBS Mondriaan vanaf groep 1 met verkeerslessen. Tijdens deze lessen leren kinderen over hoe ze moeten oversteken tot aan hoe ze moeten omgaan met vrachtwagens en dode hoeken. Niet alleen de kinderen doen mee aan deze dag, ook de ouders doen hun best. Zij helpen mee met de activiteiten tijdens de verkeerslessen.


Wethouder Rik van der Linden vertelt dat ‘School breng dag’ al een aantal jaar wordt georganiseerd in Zuid-Holland en steeds meer scholen doen hier aan mee.


Morgen doen kinderen uit groep 8 mee aan de oversteek campagne. Zij gaan verkleed als helden over straat om de campagne te promoten. Met deze campagne willen zij bewustwording creëren van de drukte in het verkeer en de gevaren hiervan.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.