gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

School breng dag OBS Mondriaan

4907245bfba296bb62458d036e6f57e4

Veel kinderen worden naar school gebracht met de auto. Om meer kinderen op de fiets of lopend te laten komen is er één keer per jaar 'School breng dag'. In Dordrecht doen hier 4 basisscholen aan mee.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op school breng dag is het de bedoeling dat kinderen lopend of fietsend naar school komen. Dit is beter voor het milieu en voor de gezondheid van de kinderen. Hierbij is het wel handig als zij de verkeersregels kennen.


De school vindt het belangrijk om aandacht te geven aan verkeersveiligheid. Zo zijn er brieven naar de ouders verstuurd voor de ‘School breng dag’ en is er een informatieavond gehouden. Hier werd uitgelegd waarom dit zo belangrijk is om op de fiets of lopend te komen.


Omdat veiligheid in het verkeer heel belangrijk is beginnen ze op OBS Mondriaan vanaf groep 1 met verkeerslessen. Tijdens deze lessen leren kinderen over hoe ze moeten oversteken tot aan hoe ze moeten omgaan met vrachtwagens en dode hoeken. Niet alleen de kinderen doen mee aan deze dag, ook de ouders doen hun best. Zij helpen mee met de activiteiten tijdens de verkeerslessen.


Wethouder Rik van der Linden vertelt dat ‘School breng dag’ al een aantal jaar wordt georganiseerd in Zuid-Holland en steeds meer scholen doen hier aan mee.


Morgen doen kinderen uit groep 8 mee aan de oversteek campagne. Zij gaan verkleed als helden over straat om de campagne te promoten. Met deze campagne willen zij bewustwording creëren van de drukte in het verkeer en de gevaren hiervan.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.