gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

School breng dag OBS Mondriaan

4907245bfba296bb62458d036e6f57e4

Veel kinderen worden naar school gebracht met de auto. Om meer kinderen op de fiets of lopend te laten komen is er één keer per jaar 'School breng dag'. In Dordrecht doen hier 4 basisscholen aan mee.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op school breng dag is het de bedoeling dat kinderen lopend of fietsend naar school komen. Dit is beter voor het milieu en voor de gezondheid van de kinderen. Hierbij is het wel handig als zij de verkeersregels kennen.


De school vindt het belangrijk om aandacht te geven aan verkeersveiligheid. Zo zijn er brieven naar de ouders verstuurd voor de ‘School breng dag’ en is er een informatieavond gehouden. Hier werd uitgelegd waarom dit zo belangrijk is om op de fiets of lopend te komen.


Omdat veiligheid in het verkeer heel belangrijk is beginnen ze op OBS Mondriaan vanaf groep 1 met verkeerslessen. Tijdens deze lessen leren kinderen over hoe ze moeten oversteken tot aan hoe ze moeten omgaan met vrachtwagens en dode hoeken. Niet alleen de kinderen doen mee aan deze dag, ook de ouders doen hun best. Zij helpen mee met de activiteiten tijdens de verkeerslessen.


Wethouder Rik van der Linden vertelt dat ‘School breng dag’ al een aantal jaar wordt georganiseerd in Zuid-Holland en steeds meer scholen doen hier aan mee.


Morgen doen kinderen uit groep 8 mee aan de oversteek campagne. Zij gaan verkleed als helden over straat om de campagne te promoten. Met deze campagne willen zij bewustwording creëren van de drukte in het verkeer en de gevaren hiervan.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”