Dordrecht, Netherlands

School breng dag OBS Mondriaan

Veel kinderen worden naar school gebracht met de auto. Om meer kinderen op de fiets of lopend te laten komen is er één keer per jaar 'School breng dag'. In Dordrecht doen hier 4 basisscholen aan mee.
Maud Kannekens | 20 september 2018 16:13 | Aangepast op 20 september 2018 16:13
Op school breng dag is het de bedoeling dat kinderen lopend of fietsend naar school komen. Dit is beter voor het milieu en voor de gezondheid van de kinderen. Hierbij is het wel handig als zij de verkeersregels kennen.


De school vindt het belangrijk om aandacht te geven aan verkeersveiligheid. Zo zijn er brieven naar de ouders verstuurd voor de ‘School breng dag’ en is er een informatieavond gehouden. Hier werd uitgelegd waarom dit zo belangrijk is om op de fiets of lopend te komen.


Omdat veiligheid in het verkeer heel belangrijk is beginnen ze op OBS Mondriaan vanaf groep 1 met verkeerslessen. Tijdens deze lessen leren kinderen over hoe ze moeten oversteken tot aan hoe ze moeten omgaan met vrachtwagens en dode hoeken. Niet alleen de kinderen doen mee aan deze dag, ook de ouders doen hun best. Zij helpen mee met de activiteiten tijdens de verkeerslessen.


Wethouder Rik van der Linden vertelt dat ‘School breng dag’ al een aantal jaar wordt georganiseerd in Zuid-Holland en steeds meer scholen doen hier aan mee.


Morgen doen kinderen uit groep 8 mee aan de oversteek campagne. Zij gaan verkleed als helden over straat om de campagne te promoten. Met deze campagne willen zij bewustwording creëren van de drukte in het verkeer en de gevaren hiervan.&frags=pl%2Cwn

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...