gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

School breng dag OBS Mondriaan

4907245bfba296bb62458d036e6f57e4

Veel kinderen worden naar school gebracht met de auto. Om meer kinderen op de fiets of lopend te laten komen is er één keer per jaar 'School breng dag'. In Dordrecht doen hier 4 basisscholen aan mee.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op school breng dag is het de bedoeling dat kinderen lopend of fietsend naar school komen. Dit is beter voor het milieu en voor de gezondheid van de kinderen. Hierbij is het wel handig als zij de verkeersregels kennen.


De school vindt het belangrijk om aandacht te geven aan verkeersveiligheid. Zo zijn er brieven naar de ouders verstuurd voor de ‘School breng dag’ en is er een informatieavond gehouden. Hier werd uitgelegd waarom dit zo belangrijk is om op de fiets of lopend te komen.


Omdat veiligheid in het verkeer heel belangrijk is beginnen ze op OBS Mondriaan vanaf groep 1 met verkeerslessen. Tijdens deze lessen leren kinderen over hoe ze moeten oversteken tot aan hoe ze moeten omgaan met vrachtwagens en dode hoeken. Niet alleen de kinderen doen mee aan deze dag, ook de ouders doen hun best. Zij helpen mee met de activiteiten tijdens de verkeerslessen.


Wethouder Rik van der Linden vertelt dat ‘School breng dag’ al een aantal jaar wordt georganiseerd in Zuid-Holland en steeds meer scholen doen hier aan mee.


Morgen doen kinderen uit groep 8 mee aan de oversteek campagne. Zij gaan verkleed als helden over straat om de campagne te promoten. Met deze campagne willen zij bewustwording creëren van de drukte in het verkeer en de gevaren hiervan.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.