gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoolplein Bavinckschool wordt groen en educatief

46cfb7ec5f662b8e63db5abcf3178d5e

Een groen, klimaat adaptief en educatief schoolplein met ruimte voor sport en spel, buitenles en beleving. De Dr. H Bavinckschool aan de Singel heeft de ambitie om dit in het najaar dit schoolplein te realiseren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het team en de kinderen van de school hebben al jaren de wens voor een meer uitdagende en groenere inrichting van het schoolplein. Naast het vervangen van speeltoestellen denken zij dat er nog veel meer mogelijk is voor de kinderen.


Zo willen zij graag meer buiten les gaan geven, een avontuurlijke buitenspeelplek, meer groen, bomen en schaduw toevoegen en werk maken van de moestuin. Op deze manier zorgen zij ervoor dat de kinderen een prettige speel- en beweegruimte krijgen met voldoende mogelijkheden voor ontwikkeling en ontdekken. Ook wordt hiermee gewerkt aan biodiversiteit en natuureducatie.

De school vraagt hulp van ouders, kinderen en omgeving om de wensen uit te laten voeren. De school heeft bijvoorbeeld een statiegeld-actie georganiseerd: kinderen mogen statiegeldbonnen inleveren op school. De groep die de grootste bijdrage inzamelt, wilt een bijdrage.

Ook gaat de school een crowdfunding-actie opzetten, waarmee de school het laatste stuk budget bij elkaar wilt sprokkelen.

 


Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.