Dordrecht, Netherlands

Schoolplein Bavinckschool wordt groen en educatief

Een groen, klimaat adaptief en educatief schoolplein met ruimte voor sport en spel, buitenles en beleving. De Dr. H Bavinckschool aan de Singel heeft de ambitie om dit in het najaar dit schoolplein te realiseren.
Corrado Francke | 18 juni 2020 15:08 | Aangepast op 18 juni 2020 15:08
Het team en de kinderen van de school hebben al jaren de wens voor een meer uitdagende en groenere inrichting van het schoolplein. Naast het vervangen van speeltoestellen denken zij dat er nog veel meer mogelijk is voor de kinderen.


Zo willen zij graag meer buiten les gaan geven, een avontuurlijke buitenspeelplek, meer groen, bomen en schaduw toevoegen en werk maken van de moestuin. Op deze manier zorgen zij ervoor dat de kinderen een prettige speel- en beweegruimte krijgen met voldoende mogelijkheden voor ontwikkeling en ontdekken. Ook wordt hiermee gewerkt aan biodiversiteit en natuureducatie.

De school vraagt hulp van ouders, kinderen en omgeving om de wensen uit te laten voeren. De school heeft bijvoorbeeld een statiegeld-actie georganiseerd: kinderen mogen statiegeldbonnen inleveren op school. De groep die de grootste bijdrage inzamelt, wilt een bijdrage.

Ook gaat de school een crowdfunding-actie opzetten, waarmee de school het laatste stuk budget bij elkaar wilt sprokkelen.

 


Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...