gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoonmakers voeren actie

Ruim veertig boze schoonmakers van het bedrijf GOM zijn maandagavond in actie gekomen omdat zij hun baan dreigen te verliezen bij gemeenten in de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De actievoerders protesteerden bij het Stadskantoor en later bij het Stadhuis tegen het feit dat de schoonmaakwerkzaamheden per 1 januari worden overgenomen door Drechtwerk, de sociale werkvoorziening. De actie wordt gesteun door FNV Schoonmaak.

Uit berichten op Twitter blijkt dat de actievoerders niet schuwden om met geweld de fractiekamer van Beter voor Dordt en andere fracties binnen te dringen. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen.

"Demonstranten drongen de fractiekamer binnen en konden handen niet thuis houden", zo meldde raadslid Eline van der Vorm. "Compleet onnodige agressie onder leiding van de FNV." Volgens het raadslid werd de fractievoorzitter hardhandig opzij gedrukt en kwamen tientallen actievoerders schreeuwend binnen. "Deuren staan altijd open voor iedereen, we bieden meer dan een luisterend oor, maar je hebt je handen af te houden van onze fractieleden", aldus Van der Vorm.

Bestuurder Hoogenboom van FNV Schoonmaak heeft later excuses aangeboden voor het gedrag van de actievoerders.

Lees ook

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”