gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoonmakers voeren actie

Ruim veertig boze schoonmakers van het bedrijf GOM zijn maandagavond in actie gekomen omdat zij hun baan dreigen te verliezen bij gemeenten in de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De actievoerders protesteerden bij het Stadskantoor en later bij het Stadhuis tegen het feit dat de schoonmaakwerkzaamheden per 1 januari worden overgenomen door Drechtwerk, de sociale werkvoorziening. De actie wordt gesteun door FNV Schoonmaak.

Uit berichten op Twitter blijkt dat de actievoerders niet schuwden om met geweld de fractiekamer van Beter voor Dordt en andere fracties binnen te dringen. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen.

"Demonstranten drongen de fractiekamer binnen en konden handen niet thuis houden", zo meldde raadslid Eline van der Vorm. "Compleet onnodige agressie onder leiding van de FNV." Volgens het raadslid werd de fractievoorzitter hardhandig opzij gedrukt en kwamen tientallen actievoerders schreeuwend binnen. "Deuren staan altijd open voor iedereen, we bieden meer dan een luisterend oor, maar je hebt je handen af te houden van onze fractieleden", aldus Van der Vorm.

Bestuurder Hoogenboom van FNV Schoonmaak heeft later excuses aangeboden voor het gedrag van de actievoerders.

Lees ook

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.