gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoonmakers voeren actie

Ruim veertig boze schoonmakers van het bedrijf GOM zijn maandagavond in actie gekomen omdat zij hun baan dreigen te verliezen bij gemeenten in de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De actievoerders protesteerden bij het Stadskantoor en later bij het Stadhuis tegen het feit dat de schoonmaakwerkzaamheden per 1 januari worden overgenomen door Drechtwerk, de sociale werkvoorziening. De actie wordt gesteun door FNV Schoonmaak.

Uit berichten op Twitter blijkt dat de actievoerders niet schuwden om met geweld de fractiekamer van Beter voor Dordt en andere fracties binnen te dringen. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen.

"Demonstranten drongen de fractiekamer binnen en konden handen niet thuis houden", zo meldde raadslid Eline van der Vorm. "Compleet onnodige agressie onder leiding van de FNV." Volgens het raadslid werd de fractievoorzitter hardhandig opzij gedrukt en kwamen tientallen actievoerders schreeuwend binnen. "Deuren staan altijd open voor iedereen, we bieden meer dan een luisterend oor, maar je hebt je handen af te houden van onze fractieleden", aldus Van der Vorm.

Bestuurder Hoogenboom van FNV Schoonmaak heeft later excuses aangeboden voor het gedrag van de actievoerders.

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.