gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoonmakers voeren actie

Ruim veertig boze schoonmakers van het bedrijf GOM zijn maandagavond in actie gekomen omdat zij hun baan dreigen te verliezen bij gemeenten in de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De actievoerders protesteerden bij het Stadskantoor en later bij het Stadhuis tegen het feit dat de schoonmaakwerkzaamheden per 1 januari worden overgenomen door Drechtwerk, de sociale werkvoorziening. De actie wordt gesteun door FNV Schoonmaak.

Uit berichten op Twitter blijkt dat de actievoerders niet schuwden om met geweld de fractiekamer van Beter voor Dordt en andere fracties binnen te dringen. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen.

"Demonstranten drongen de fractiekamer binnen en konden handen niet thuis houden", zo meldde raadslid Eline van der Vorm. "Compleet onnodige agressie onder leiding van de FNV." Volgens het raadslid werd de fractievoorzitter hardhandig opzij gedrukt en kwamen tientallen actievoerders schreeuwend binnen. "Deuren staan altijd open voor iedereen, we bieden meer dan een luisterend oor, maar je hebt je handen af te houden van onze fractieleden", aldus Van der Vorm.

Bestuurder Hoogenboom van FNV Schoonmaak heeft later excuses aangeboden voor het gedrag van de actievoerders.

Lees ook

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

Milieustraat foto gemeente Dordrecht

Op deze plekken is de pop-up milieustraat in Dordrecht voor het laatst dit jaar te bezoeken

De laatste pop-up milieustraat in de gemeente Dordrecht staat deze maand nog in de wijken Reeland en Noordflank. De wagen, waar inwoners gratis klein (grof) afval kunnen inleveren, staat op 4 november op het Eemsteynplein en 5 november op het Houthavenplein.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.