gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouwburg Kunstmin focust op jonge makers en Dordtse oogst

De programmering voor het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Kunstmin wordt morgen officieel bekend gemaakt, maar welke koers de schouwburg gaat varen konden ze ons al vertellen. Naast grote namen als Di-rect, Arjen Lubach en Rene Froger focust de schouwburg zich dit jaar namelijk op jonge theatermakers en hun band met Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
“Dit jaar zoeken we de banden op met de Dordtse roots. Er is veel opkomend talent, zeker uit de regio”, vertelt Aline de Jong, manager marketing en communicatie. Jonge theatermakers uit het hele land zijn geprogrammeerd. De schouwburg hoopt hiermee een nieuwe trend te zetten voor en met de regio. 


Hierbij hoort ook de verhoging van het aantal eigen producties. “Vorig jaar merkten we een enorm enthousiasme voor onze eigen producties. De interesse voor het eerste seizoen van Passie voor Muziek was overweldigend. Binnen twee weken hadden zoveel mensen zich aangemeld dat we vol zaten.” Daarom kunnen koren uit de regio zich dit jaar inschrijven voor het tweede seizoen. De eigen kerstvoorstelling die ieder jaar wordt gemaakt met amateurs en professionals is dit jaar een eigentijdse bewerking van het verhaal van De Notenkraker. 


Naast de jonge makers en de aandacht voor de regio wordt er meer aandacht besteed aan evenementen met een educatief doel. “We werken samen met de Bibliotheek Aanzet en er komen theatercolleges van onder andere Gerard Spong.”

Lees ook

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.