gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouwburg Kunstmin focust op jonge makers en Dordtse oogst

De programmering voor het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Kunstmin wordt morgen officieel bekend gemaakt, maar welke koers de schouwburg gaat varen konden ze ons al vertellen. Naast grote namen als Di-rect, Arjen Lubach en Rene Froger focust de schouwburg zich dit jaar namelijk op jonge theatermakers en hun band met Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
“Dit jaar zoeken we de banden op met de Dordtse roots. Er is veel opkomend talent, zeker uit de regio”, vertelt Aline de Jong, manager marketing en communicatie. Jonge theatermakers uit het hele land zijn geprogrammeerd. De schouwburg hoopt hiermee een nieuwe trend te zetten voor en met de regio. 


Hierbij hoort ook de verhoging van het aantal eigen producties. “Vorig jaar merkten we een enorm enthousiasme voor onze eigen producties. De interesse voor het eerste seizoen van Passie voor Muziek was overweldigend. Binnen twee weken hadden zoveel mensen zich aangemeld dat we vol zaten.” Daarom kunnen koren uit de regio zich dit jaar inschrijven voor het tweede seizoen. De eigen kerstvoorstelling die ieder jaar wordt gemaakt met amateurs en professionals is dit jaar een eigentijdse bewerking van het verhaal van De Notenkraker. 


Naast de jonge makers en de aandacht voor de regio wordt er meer aandacht besteed aan evenementen met een educatief doel. “We werken samen met de Bibliotheek Aanzet en er komen theatercolleges van onder andere Gerard Spong.”

Lees ook

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.