gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouwburg Kunstmin focust op jonge makers en Dordtse oogst

De programmering voor het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Kunstmin wordt morgen officieel bekend gemaakt, maar welke koers de schouwburg gaat varen konden ze ons al vertellen. Naast grote namen als Di-rect, Arjen Lubach en Rene Froger focust de schouwburg zich dit jaar namelijk op jonge theatermakers en hun band met Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
“Dit jaar zoeken we de banden op met de Dordtse roots. Er is veel opkomend talent, zeker uit de regio”, vertelt Aline de Jong, manager marketing en communicatie. Jonge theatermakers uit het hele land zijn geprogrammeerd. De schouwburg hoopt hiermee een nieuwe trend te zetten voor en met de regio. 


Hierbij hoort ook de verhoging van het aantal eigen producties. “Vorig jaar merkten we een enorm enthousiasme voor onze eigen producties. De interesse voor het eerste seizoen van Passie voor Muziek was overweldigend. Binnen twee weken hadden zoveel mensen zich aangemeld dat we vol zaten.” Daarom kunnen koren uit de regio zich dit jaar inschrijven voor het tweede seizoen. De eigen kerstvoorstelling die ieder jaar wordt gemaakt met amateurs en professionals is dit jaar een eigentijdse bewerking van het verhaal van De Notenkraker. 


Naast de jonge makers en de aandacht voor de regio wordt er meer aandacht besteed aan evenementen met een educatief doel. “We werken samen met de Bibliotheek Aanzet en er komen theatercolleges van onder andere Gerard Spong.”

Lees ook

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.