gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouwburg Kunstmin focust op jonge makers en Dordtse oogst

De programmering voor het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Kunstmin wordt morgen officieel bekend gemaakt, maar welke koers de schouwburg gaat varen konden ze ons al vertellen. Naast grote namen als Di-rect, Arjen Lubach en Rene Froger focust de schouwburg zich dit jaar namelijk op jonge theatermakers en hun band met Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
“Dit jaar zoeken we de banden op met de Dordtse roots. Er is veel opkomend talent, zeker uit de regio”, vertelt Aline de Jong, manager marketing en communicatie. Jonge theatermakers uit het hele land zijn geprogrammeerd. De schouwburg hoopt hiermee een nieuwe trend te zetten voor en met de regio. 


Hierbij hoort ook de verhoging van het aantal eigen producties. “Vorig jaar merkten we een enorm enthousiasme voor onze eigen producties. De interesse voor het eerste seizoen van Passie voor Muziek was overweldigend. Binnen twee weken hadden zoveel mensen zich aangemeld dat we vol zaten.” Daarom kunnen koren uit de regio zich dit jaar inschrijven voor het tweede seizoen. De eigen kerstvoorstelling die ieder jaar wordt gemaakt met amateurs en professionals is dit jaar een eigentijdse bewerking van het verhaal van De Notenkraker. 


Naast de jonge makers en de aandacht voor de regio wordt er meer aandacht besteed aan evenementen met een educatief doel. “We werken samen met de Bibliotheek Aanzet en er komen theatercolleges van onder andere Gerard Spong.”

Lees ook

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.