gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouwburg Kunstmin focust op jonge makers en Dordtse oogst

De programmering voor het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Kunstmin wordt morgen officieel bekend gemaakt, maar welke koers de schouwburg gaat varen konden ze ons al vertellen. Naast grote namen als Di-rect, Arjen Lubach en Rene Froger focust de schouwburg zich dit jaar namelijk op jonge theatermakers en hun band met Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
“Dit jaar zoeken we de banden op met de Dordtse roots. Er is veel opkomend talent, zeker uit de regio”, vertelt Aline de Jong, manager marketing en communicatie. Jonge theatermakers uit het hele land zijn geprogrammeerd. De schouwburg hoopt hiermee een nieuwe trend te zetten voor en met de regio. 


Hierbij hoort ook de verhoging van het aantal eigen producties. “Vorig jaar merkten we een enorm enthousiasme voor onze eigen producties. De interesse voor het eerste seizoen van Passie voor Muziek was overweldigend. Binnen twee weken hadden zoveel mensen zich aangemeld dat we vol zaten.” Daarom kunnen koren uit de regio zich dit jaar inschrijven voor het tweede seizoen. De eigen kerstvoorstelling die ieder jaar wordt gemaakt met amateurs en professionals is dit jaar een eigentijdse bewerking van het verhaal van De Notenkraker. 


Naast de jonge makers en de aandacht voor de regio wordt er meer aandacht besteed aan evenementen met een educatief doel. “We werken samen met de Bibliotheek Aanzet en er komen theatercolleges van onder andere Gerard Spong.”

Lees ook

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”