gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schultz bereid tot harde maatregelen tegen Chemours

Minister Schultz van Haegen wil dat het Dordtse chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Minister Schultz van Haegen wil dat chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof. De vaste Kamercommissie van Infrastructuur en Milieu sprak woensdag enkele uren over Chemours. Twee dagen eerder was duidelijk geworden dat het bedrijf illegaal GenX heeft geloosd in de Merwede. Of dat bewust is gedaan is niet duidelijk.

Onderzoek van Rijkswaterstaat heeft aangetoond dat er direct GenX is geloosd. In de vergunning staat dat er alleen indirect mag worden geloosd. Maar het gaat om een minimale hoeveelheid, zo'n 0,6% van wat is toegestaan.

De Kamerleden zijn desondanks niet blij met de berichten. Een aantal van hen wees er op dat GenX al vijf jaar wordt gebruikt, maar dat er nog steeds weinig bekend is over de stof. Er wordt nog onderzocht hoe gevaarlijk GenX is. Chemours gebruikt de stof sinds 2012.

Schultz begreep de zorgen van de kamerleden. Ze beloofde met meer informatie te komen over de omgang met stoffen als GenX. Ook benadrukte ze dat het drinkwater in de omgeving gewoon gedronken kan worden.

De minister zei bereid te zijn hard op te treden, maar ze wil eerst de verklaring van Chemours afwachten. "Als die niet voldoende is, dan ga ik handhaven", zei ze.

De provincie Zuid-Holland verleent de vergunning aan Chemours. Ook is de provincie toezichthouder. SP en D66 vroegen nog aan de minister of de provincie misschien meer bevoegdheden moet krijgen om het bedrijf aan te pakken.

Volgens minister Schultz is dat niet nodig, bovendien, zei ze "Ik zit regelmatig met de provincie aan tafel en ze heeft me daar nooit om gevraagd."

Lees ook

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.