gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schultz bereid tot harde maatregelen tegen Chemours

Minister Schultz van Haegen wil dat het Dordtse chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Minister Schultz van Haegen wil dat chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof. De vaste Kamercommissie van Infrastructuur en Milieu sprak woensdag enkele uren over Chemours. Twee dagen eerder was duidelijk geworden dat het bedrijf illegaal GenX heeft geloosd in de Merwede. Of dat bewust is gedaan is niet duidelijk.

Onderzoek van Rijkswaterstaat heeft aangetoond dat er direct GenX is geloosd. In de vergunning staat dat er alleen indirect mag worden geloosd. Maar het gaat om een minimale hoeveelheid, zo'n 0,6% van wat is toegestaan.

De Kamerleden zijn desondanks niet blij met de berichten. Een aantal van hen wees er op dat GenX al vijf jaar wordt gebruikt, maar dat er nog steeds weinig bekend is over de stof. Er wordt nog onderzocht hoe gevaarlijk GenX is. Chemours gebruikt de stof sinds 2012.

Schultz begreep de zorgen van de kamerleden. Ze beloofde met meer informatie te komen over de omgang met stoffen als GenX. Ook benadrukte ze dat het drinkwater in de omgeving gewoon gedronken kan worden.

De minister zei bereid te zijn hard op te treden, maar ze wil eerst de verklaring van Chemours afwachten. "Als die niet voldoende is, dan ga ik handhaven", zei ze.

De provincie Zuid-Holland verleent de vergunning aan Chemours. Ook is de provincie toezichthouder. SP en D66 vroegen nog aan de minister of de provincie misschien meer bevoegdheden moet krijgen om het bedrijf aan te pakken.

Volgens minister Schultz is dat niet nodig, bovendien, zei ze "Ik zit regelmatig met de provincie aan tafel en ze heeft me daar nooit om gevraagd."

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.