gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schultz bereid tot harde maatregelen tegen Chemours

Minister Schultz van Haegen wil dat het Dordtse chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Minister Schultz van Haegen wil dat chemiebedrijf Chemours uitlegt hoe de stof GenX in de Merwede is beland. Ze deelt de zorgen van de Tweede Kamer over de lozing van de stof. De vaste Kamercommissie van Infrastructuur en Milieu sprak woensdag enkele uren over Chemours. Twee dagen eerder was duidelijk geworden dat het bedrijf illegaal GenX heeft geloosd in de Merwede. Of dat bewust is gedaan is niet duidelijk.

Onderzoek van Rijkswaterstaat heeft aangetoond dat er direct GenX is geloosd. In de vergunning staat dat er alleen indirect mag worden geloosd. Maar het gaat om een minimale hoeveelheid, zo'n 0,6% van wat is toegestaan.

De Kamerleden zijn desondanks niet blij met de berichten. Een aantal van hen wees er op dat GenX al vijf jaar wordt gebruikt, maar dat er nog steeds weinig bekend is over de stof. Er wordt nog onderzocht hoe gevaarlijk GenX is. Chemours gebruikt de stof sinds 2012.

Schultz begreep de zorgen van de kamerleden. Ze beloofde met meer informatie te komen over de omgang met stoffen als GenX. Ook benadrukte ze dat het drinkwater in de omgeving gewoon gedronken kan worden.

De minister zei bereid te zijn hard op te treden, maar ze wil eerst de verklaring van Chemours afwachten. "Als die niet voldoende is, dan ga ik handhaven", zei ze.

De provincie Zuid-Holland verleent de vergunning aan Chemours. Ook is de provincie toezichthouder. SP en D66 vroegen nog aan de minister of de provincie misschien meer bevoegdheden moet krijgen om het bedrijf aan te pakken.

Volgens minister Schultz is dat niet nodig, bovendien, zei ze "Ik zit regelmatig met de provincie aan tafel en ze heeft me daar nooit om gevraagd."

Lees ook

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.

fototrein.png

Zorgen om treinuitval tijdens lange brugsluiting: 'Ik mis het alternatief'

Wat als de MerwedeLingelijn met problemen kampt in de periode dat de Papendrechtsebrug dicht is voor al het verkeer? Een Statenlid én reizigers uiten hun zorgen dat dit ‘horrorscenario’ werkelijkheid wordt. "Ik mis nog gewoon hét alternatief."

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij winkelcentrum

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordts winkelcentrum. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.