gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schurft in zorgcomplex Waterwiel

In woonzorgcomplex Het Waterwiel aan het Admiraalsplein in Dordrecht is schurft ontdekt. Eén bewoner en vijf medewerkers hebben last van de jeukende huidziekte.

Robert Schreuder |  | Aangepast op
Mensen met een verlaagde weerstand of een bepaald soort medicijnen gebruiken zijn gevoelig voor deze ziekte, die officieel scabies heet. De huidziekte veroorzaakt ernstige jeuk. Vooral als er intensief huidcontact is of in besmet beddengoed wordt geslapen, kan schurft besmettelijk zijn. De ziekte is met zalf of tabletten te bestrijden. Ook alle kleding en beddengoed moet goed gewassen worden.

Rondom de ziekte heersen vele mythen en dat veroorzaakt veel onrust in het zorgcomplex. Maandagmiddag is informatie gegeven in samenwerking met de GGD. Zorgpersoneel kan zich eenvoudig beschermen tegen besmetting. Met de Dienst Gezondheid en Jeugd (voormalige GGD) wordt in kaart gebracht hoe groot de besmetting is. Op grond daarvan zal het Waterwiel inschatten op welke schaal maatregelen genomen moeten worden.

Lees ook

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.