gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schurft in zorgcomplex Waterwiel

In woonzorgcomplex Het Waterwiel aan het Admiraalsplein in Dordrecht is schurft ontdekt. Eén bewoner en vijf medewerkers hebben last van de jeukende huidziekte.

Robert Schreuder |  | Aangepast op
Mensen met een verlaagde weerstand of een bepaald soort medicijnen gebruiken zijn gevoelig voor deze ziekte, die officieel scabies heet. De huidziekte veroorzaakt ernstige jeuk. Vooral als er intensief huidcontact is of in besmet beddengoed wordt geslapen, kan schurft besmettelijk zijn. De ziekte is met zalf of tabletten te bestrijden. Ook alle kleding en beddengoed moet goed gewassen worden.

Rondom de ziekte heersen vele mythen en dat veroorzaakt veel onrust in het zorgcomplex. Maandagmiddag is informatie gegeven in samenwerking met de GGD. Zorgpersoneel kan zich eenvoudig beschermen tegen besmetting. Met de Dienst Gezondheid en Jeugd (voormalige GGD) wordt in kaart gebracht hoe groot de besmetting is. Op grond daarvan zal het Waterwiel inschatten op welke schaal maatregelen genomen moeten worden.

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.