Dordrecht, Netherlands

Schurft in zorgcomplex Waterwiel

In woonzorgcomplex Het Waterwiel aan het Admiraalsplein in Dordrecht is schurft ontdekt. Eén bewoner en vijf medewerkers hebben last van de jeukende huidziekte.
Robert Schreuder | 18 mei 2015 20:05 | Aangepast op 18 mei 2015 20:05
Mensen met een verlaagde weerstand of een bepaald soort medicijnen gebruiken zijn gevoelig voor deze ziekte, die officieel scabies heet. De huidziekte veroorzaakt ernstige jeuk. Vooral als er intensief huidcontact is of in besmet beddengoed wordt geslapen, kan schurft besmettelijk zijn. De ziekte is met zalf of tabletten te bestrijden. Ook alle kleding en beddengoed moet goed gewassen worden.

Rondom de ziekte heersen vele mythen en dat veroorzaakt veel onrust in het zorgcomplex. Maandagmiddag is informatie gegeven in samenwerking met de GGD. Zorgpersoneel kan zich eenvoudig beschermen tegen besmetting. Met de Dienst Gezondheid en Jeugd (voormalige GGD) wordt in kaart gebracht hoe groot de besmetting is. Op grond daarvan zal het Waterwiel inschatten op welke schaal maatregelen genomen moeten worden.

Lees ook

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...