gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schurft in zorgcomplex Waterwiel

In woonzorgcomplex Het Waterwiel aan het Admiraalsplein in Dordrecht is schurft ontdekt. Eén bewoner en vijf medewerkers hebben last van de jeukende huidziekte.

Robert Schreuder |  | Aangepast op
Mensen met een verlaagde weerstand of een bepaald soort medicijnen gebruiken zijn gevoelig voor deze ziekte, die officieel scabies heet. De huidziekte veroorzaakt ernstige jeuk. Vooral als er intensief huidcontact is of in besmet beddengoed wordt geslapen, kan schurft besmettelijk zijn. De ziekte is met zalf of tabletten te bestrijden. Ook alle kleding en beddengoed moet goed gewassen worden.

Rondom de ziekte heersen vele mythen en dat veroorzaakt veel onrust in het zorgcomplex. Maandagmiddag is informatie gegeven in samenwerking met de GGD. Zorgpersoneel kan zich eenvoudig beschermen tegen besmetting. Met de Dienst Gezondheid en Jeugd (voormalige GGD) wordt in kaart gebracht hoe groot de besmetting is. Op grond daarvan zal het Waterwiel inschatten op welke schaal maatregelen genomen moeten worden.

Lees ook

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.