Dordrecht, Netherlands

Schutter handelde uit noodweer

De man die op klaarlichte dag op bevrijdingsdag iemand doodschoot op de Merwedestraat moet niet worden gestraft. Dat vindt zijn advocaat nu justitie de uitslag van het dna-onderzoek heeft bekendgemaakt.
Peter Tromp | 28 oktober 2016 17:10 | Aangepast op 28 oktober 2016 17:10
De schutter zei van begin af aan dat hij handelde uit noodweer. Het slachtoffer zou hem met een machinegeweer hebben willen beschieten. Hij moest wel zijn eigen wapen trekken en hem neerschieten, zei hij.

Niet alleen op hulzen op de grond, maar ook op een nog in het machinegeweer achtergebleven kogel is dna gevonden van het slachtoffer. Dat betekent dat hij dus inderdaad zelf het wapen in handen heeft gehad.

Het OM is niet overtuigd van noodweer en voelt zich gesterkt door de rechters die de schutter in de cel laten zitten tot het proces eind januari.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...