Een brand brak even na 6 uur uit in de Marowijne.
Redactie Streekomroep | 12 oktober 2026 14:37
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 13 oktober 2026 08:26
Corrado Francke | 18 oktober 2026 20:00
Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.
Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.
wegen
De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.
Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.
Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.
De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.