Dordrecht, Netherlands

Schuur wordt schaapskooi

De schuur van de Zuileshoeve in de Hollandse Biesbosch is in gebruik genomen als schaapskooi. Het gebouw was de afgelopen jaren de plek waar Lammetjesdag werd gehouden, maar de rest van het jaar mochten de schapen er niet in.
Peter Tromp | 7 april 2015 16:18 | Aangepast op 7 april 2015 16:18
Een echte schaapskooi in Dordrecht is nodig, omdat de kudde is uitgebreid naar 250 schapen. Iedere winter verhuizen ze naar een schaapskooi in Ottoland, maar daar is nu onvoldoende plek. De schaapskooi in Ottoland is eigenaar van de Dordtse kudde. Parkschap Biesbosch wilde de Zuileshoeve laten exploiteren door een ondernemer die er een toeristentrekkende invulling aan kon geven. Diverse plannen passeerden de revue. De schaapskooi heeft de hoeve nu voor enkele maanden gehuurd en wil hem definitief gebruiken als schaapskooi. Daarover wordt nog onderhandeld met het Parkschap.

Tweede Paasdag was het Lammetjesdag. De lammetjes en de rest van de kudde konden worden bekeken in en bij de Zuileshoeve.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...