gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scouting Christiaan de Wet is 100 jaar

Scouting Christiaan de Wet viert op zaterdag 17 juni het 100-jarig jubileum.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Troep IV’ werd opgericht op 17 juni 1917. Een jaar vol activiteiten wordt afgesloten met het eeuwfeest. Het wordt gevierd met 125 jeugdleden en hun familie en alle oud-leden die in de loop van de jaren bij de groep betrokken zijn geweest.

Het feestprogramma zal bestaan uit typische scoutingactiviteiten, zoals een kampvuur stoken en touw knopen, boegsprietvechten en klimmen. Maar natuurlijk ook en vooral herinneringen ophalen en in het archief duiken.

Het feest zelf begint om 13.00 uur, maar bezoekers zijn welkom vanaf 12.00 uur op het terrein bij Jeugddorp in de Windhondenpolder.

De opening verloopt volgens traditioneel scoutingrecept. Daarna onthult wethouder Rik van der Linden met behulp van eregasten een blijvend ‘gebruiksmonument’. Vanaf 13.30 uur is het programma open en kan iedereen meedoen. Tenslotte wordt het feest rond 15.30 uur afgesloten met een sketch waarin het thema van het zomerkamp wordt gepresenteerd.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.