gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scouting Christiaan de Wet is 100 jaar

Scouting Christiaan de Wet viert op zaterdag 17 juni het 100-jarig jubileum.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Troep IV’ werd opgericht op 17 juni 1917. Een jaar vol activiteiten wordt afgesloten met het eeuwfeest. Het wordt gevierd met 125 jeugdleden en hun familie en alle oud-leden die in de loop van de jaren bij de groep betrokken zijn geweest.

Het feestprogramma zal bestaan uit typische scoutingactiviteiten, zoals een kampvuur stoken en touw knopen, boegsprietvechten en klimmen. Maar natuurlijk ook en vooral herinneringen ophalen en in het archief duiken.

Het feest zelf begint om 13.00 uur, maar bezoekers zijn welkom vanaf 12.00 uur op het terrein bij Jeugddorp in de Windhondenpolder.

De opening verloopt volgens traditioneel scoutingrecept. Daarna onthult wethouder Rik van der Linden met behulp van eregasten een blijvend ‘gebruiksmonument’. Vanaf 13.30 uur is het programma open en kan iedereen meedoen. Tenslotte wordt het feest rond 15.30 uur afgesloten met een sketch waarin het thema van het zomerkamp wordt gepresenteerd.

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”