Dordrecht, Netherlands

Scouting Christiaan de Wet is 100 jaar

Scouting Christiaan de Wet viert op zaterdag 17 juni het 100-jarig jubileum.
Gert van der Steen | 15 juni 2017 14:09 | Aangepast op 15 juni 2017 14:09
‘Troep IV’ werd opgericht op 17 juni 1917. Een jaar vol activiteiten wordt afgesloten met het eeuwfeest. Het wordt gevierd met 125 jeugdleden en hun familie en alle oud-leden die in de loop van de jaren bij de groep betrokken zijn geweest.

Het feestprogramma zal bestaan uit typische scoutingactiviteiten, zoals een kampvuur stoken en touw knopen, boegsprietvechten en klimmen. Maar natuurlijk ook en vooral herinneringen ophalen en in het archief duiken.

Het feest zelf begint om 13.00 uur, maar bezoekers zijn welkom vanaf 12.00 uur op het terrein bij Jeugddorp in de Windhondenpolder.

De opening verloopt volgens traditioneel scoutingrecept. Daarna onthult wethouder Rik van der Linden met behulp van eregasten een blijvend ‘gebruiksmonument’. Vanaf 13.30 uur is het programma open en kan iedereen meedoen. Tenslotte wordt het feest rond 15.30 uur afgesloten met een sketch waarin het thema van het zomerkamp wordt gepresenteerd.

Lees ook

Loftrompet voor Ed: een gemeentepenning als kroon op vrijwilligerswerk

Een bijzonder moment voor Sliedrechter Ed Grootveld (64). Donderdagavond vertrekt de trompettist nie...

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zi...

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Moet het centrale plein van de Krispijnwijken straks verder zonder de dönerzaak, tabakswinkel en min...

Veertien jaar vol inzet, naastenliefde en groei: Riet neemt afscheid van geliefde buurtcentrum

Na veertien jaar zit het erop voor Riet Duykers als voorzitter van buurtcentrum De Buitenwacht in he...

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...