gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scouting Christiaan de Wet is 100 jaar

Scouting Christiaan de Wet viert op zaterdag 17 juni het 100-jarig jubileum.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Troep IV’ werd opgericht op 17 juni 1917. Een jaar vol activiteiten wordt afgesloten met het eeuwfeest. Het wordt gevierd met 125 jeugdleden en hun familie en alle oud-leden die in de loop van de jaren bij de groep betrokken zijn geweest.

Het feestprogramma zal bestaan uit typische scoutingactiviteiten, zoals een kampvuur stoken en touw knopen, boegsprietvechten en klimmen. Maar natuurlijk ook en vooral herinneringen ophalen en in het archief duiken.

Het feest zelf begint om 13.00 uur, maar bezoekers zijn welkom vanaf 12.00 uur op het terrein bij Jeugddorp in de Windhondenpolder.

De opening verloopt volgens traditioneel scoutingrecept. Daarna onthult wethouder Rik van der Linden met behulp van eregasten een blijvend ‘gebruiksmonument’. Vanaf 13.30 uur is het programma open en kan iedereen meedoen. Tenslotte wordt het feest rond 15.30 uur afgesloten met een sketch waarin het thema van het zomerkamp wordt gepresenteerd.

Lees ook

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.