gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scouting Johan en Cornelis de Witt wil niet weg voor woonwijk

b9150421a11380c4df1a18a94fb4b265

Waterscouting Johan en Cornelis de Witt moet verhuizen. De gemeente wilt op de locatie van de vereniging een nieuwe woonwijk bouwen en dus moet het gebouw van de scoutinggroep wijken.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Johan en Cornelis de Witt wil alleen helemaal niet weg van de Nagtegaalplaats, achter de Noordendij.. Zij zitten op de ideale locatie voor hun activiteiten: zomers gaan de kinderen in bootjes het water op, in de winter wordt het materiaal onderhouden. Met een haventje voor de deur, liggen zo'n acht bootjes onder handbereik en varen de scouts zo het water op.

De groep snapt dat hun huidige locatie niet past binnen het type woonwijk dat de gemeente voor ogen heeft, zegt Giljan Val, secretaris van de groep. Er moeten namelijk woningen uit het duurdere segment komen, een wijk die aansluit het op het nabij liggende Plantij.

Om in zo'n wijk te passen wil de scoutinggroep hun gebouw wel opknappen. De scoutinggroep en de gemeente zijn nog steeds in gesprek met elkaar om te kijken of het niet mogelijk is voor de scouting om te blijven. Stadspolders en het Reeland zijn locaties die voor de scoutinggroep mogelijk zijn. Mocht daar geen resultaat uit komen, hoopt de scouting dat de gemeente helpt met alternatieve oplossingen.

ef2d7dd8b880cc80717acc9601a719f8

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.