Dordrecht, Netherlands

Scouting Johan en Cornelis de Witt wil niet weg voor woonwijk

Waterscouting Johan en Cornelis de Witt moet verhuizen. De gemeente wilt op de locatie van de vereniging een nieuwe woonwijk bouwen en dus moet het gebouw van de scoutinggroep wijken.
Petra Scheurwater | 9 mei 2019 17:36 | Aangepast op 9 mei 2019 17:36
Johan en Cornelis de Witt wil alleen helemaal niet weg van de Nagtegaalplaats, achter de Noordendij.. Zij zitten op de ideale locatie voor hun activiteiten: zomers gaan de kinderen in bootjes het water op, in de winter wordt het materiaal onderhouden. Met een haventje voor de deur, liggen zo'n acht bootjes onder handbereik en varen de scouts zo het water op.

De groep snapt dat hun huidige locatie niet past binnen het type woonwijk dat de gemeente voor ogen heeft, zegt Giljan Val, secretaris van de groep. Er moeten namelijk woningen uit het duurdere segment komen, een wijk die aansluit het op het nabij liggende Plantij.

Om in zo'n wijk te passen wil de scoutinggroep hun gebouw wel opknappen. De scoutinggroep en de gemeente zijn nog steeds in gesprek met elkaar om te kijken of het niet mogelijk is voor de scouting om te blijven. Stadspolders en het Reeland zijn locaties die voor de scoutinggroep mogelijk zijn. Mocht daar geen resultaat uit komen, hoopt de scouting dat de gemeente helpt met alternatieve oplossingen.

Lees ook

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...