Dordrecht, Netherlands

Scouting Johan en Cornelis de Witt wil niet weg voor woonwijk

Waterscouting Johan en Cornelis de Witt moet verhuizen. De gemeente wilt op de locatie van de vereniging een nieuwe woonwijk bouwen en dus moet het gebouw van de scoutinggroep wijken.
Petra Scheurwater | 9 mei 2019 17:36 | Aangepast op 9 mei 2019 17:36
Johan en Cornelis de Witt wil alleen helemaal niet weg van de Nagtegaalplaats, achter de Noordendij.. Zij zitten op de ideale locatie voor hun activiteiten: zomers gaan de kinderen in bootjes het water op, in de winter wordt het materiaal onderhouden. Met een haventje voor de deur, liggen zo'n acht bootjes onder handbereik en varen de scouts zo het water op.

De groep snapt dat hun huidige locatie niet past binnen het type woonwijk dat de gemeente voor ogen heeft, zegt Giljan Val, secretaris van de groep. Er moeten namelijk woningen uit het duurdere segment komen, een wijk die aansluit het op het nabij liggende Plantij.

Om in zo'n wijk te passen wil de scoutinggroep hun gebouw wel opknappen. De scoutinggroep en de gemeente zijn nog steeds in gesprek met elkaar om te kijken of het niet mogelijk is voor de scouting om te blijven. Stadspolders en het Reeland zijn locaties die voor de scoutinggroep mogelijk zijn. Mocht daar geen resultaat uit komen, hoopt de scouting dat de gemeente helpt met alternatieve oplossingen.

Lees ook

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...