gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scouting Johan en Cornelis de Witt wil niet weg voor woonwijk

b9150421a11380c4df1a18a94fb4b265.jpg

Waterscouting Johan en Cornelis de Witt moet verhuizen. De gemeente wilt op de locatie van de vereniging een nieuwe woonwijk bouwen en dus moet het gebouw van de scoutinggroep wijken.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Johan en Cornelis de Witt wil alleen helemaal niet weg van de Nagtegaalplaats, achter de Noordendij.. Zij zitten op de ideale locatie voor hun activiteiten: zomers gaan de kinderen in bootjes het water op, in de winter wordt het materiaal onderhouden. Met een haventje voor de deur, liggen zo'n acht bootjes onder handbereik en varen de scouts zo het water op.

De groep snapt dat hun huidige locatie niet past binnen het type woonwijk dat de gemeente voor ogen heeft, zegt Giljan Val, secretaris van de groep. Er moeten namelijk woningen uit het duurdere segment komen, een wijk die aansluit het op het nabij liggende Plantij.

Om in zo'n wijk te passen wil de scoutinggroep hun gebouw wel opknappen. De scoutinggroep en de gemeente zijn nog steeds in gesprek met elkaar om te kijken of het niet mogelijk is voor de scouting om te blijven. Stadspolders en het Reeland zijn locaties die voor de scoutinggroep mogelijk zijn. Mocht daar geen resultaat uit komen, hoopt de scouting dat de gemeente helpt met alternatieve oplossingen.

ef2d7dd8b880cc80717acc9601a719f8.jpg

Lees ook

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.