gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Selectietestdag vrijwillige brandweer

c21aa6c67887ceb919a4d90f1c55b2df.jpg

Zaterdag vond op de Sportboulevard een selectietestdag voor de vrijwillige brandweer plaats.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Dertig aspirant vrijwillige brandweermensen legden een uitgebreid testparcours af. Zo werd er gezwommen, moest de Coopertest afgelegd worden, was er een claustrofobie-test, werd er gekeken of je voldoende technisch inzicht hebt en moesten de aspirant brandweerlui in een hoogwerker op 30 meter hoogte een emmer gevuld met zand op een aangekruiste plek laten zakken.

'Dit was de eerste keer dat de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid op deze manier nieuwe vrijwillige brandweermensen werden aangetrokken', vertelt Bas Bor van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. 'We zagen dat we regelmatig uitval van brandweermensen hadden bij de opleiding en daarom hebben we nu gekozen om aan het begin van die opleiding de mensen beter voor te bereiden op wat ze te wachten staat'.

In Zuid-Holland Zuid bevinden zich eenendertig brandweerposten en die worden op twee na allemaal door vrijwillge brandweermensen bemenst. Alleen in Dordrecht zijn twee posten die door beroeps brandweermensen bemenst worden. Maar ook in Dordrecht zijn er vrijwillige brandweermensen actief.

Juliette Kraal heeft zich aaangemeld om vrijwillige brandweervrouw te worden en moest dus ook de verschillende tests ondergaan: 'Ik ben bezig met een opleiding integrale veiligheid en daarin kwam ook het werk van de brandweer langs, en dat leek mij best mooi werk, dus heb ik mezelf aangemeld'.

De aspirant vrijwillge brandweermensen krijgen over een week te horen of ze aan de opleiding tot brandweer kunnen beginnen. Die opleiding duurt overigens twee jaar.

78c734f6da880e4a4adb89b3c2c0420b.jpg

Lees ook

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”