Dordrecht, Netherlands

Selectietestdag vrijwillige brandweer

Zaterdag vond op de Sportboulevard een selectietestdag voor de vrijwillige brandweer plaats.
Fokko van der Straaten | 4 juli 2021 11:29 | Aangepast op 4 juli 2021 11:29
Dertig aspirant vrijwillige brandweermensen legden een uitgebreid testparcours af. Zo werd er gezwommen, moest de Coopertest afgelegd worden, was er een claustrofobie-test, werd er gekeken of je voldoende technisch inzicht hebt en moesten de aspirant brandweerlui in een hoogwerker op 30 meter hoogte een emmer gevuld met zand op een aangekruiste plek laten zakken.

'Dit was de eerste keer dat de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid op deze manier nieuwe vrijwillige brandweermensen werden aangetrokken', vertelt Bas Bor van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. 'We zagen dat we regelmatig uitval van brandweermensen hadden bij de opleiding en daarom hebben we nu gekozen om aan het begin van die opleiding de mensen beter voor te bereiden op wat ze te wachten staat'.

In Zuid-Holland Zuid bevinden zich eenendertig brandweerposten en die worden op twee na allemaal door vrijwillge brandweermensen bemenst. Alleen in Dordrecht zijn twee posten die door beroeps brandweermensen bemenst worden. Maar ook in Dordrecht zijn er vrijwillige brandweermensen actief.

Juliette Kraal heeft zich aaangemeld om vrijwillige brandweervrouw te worden en moest dus ook de verschillende tests ondergaan: 'Ik ben bezig met een opleiding integrale veiligheid en daarin kwam ook het werk van de brandweer langs, en dat leek mij best mooi werk, dus heb ik mezelf aangemeld'.

De aspirant vrijwillge brandweermensen krijgen over een week te horen of ze aan de opleiding tot brandweer kunnen beginnen. Die opleiding duurt overigens twee jaar.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Karla ramt voetgangers én huis nadat ze dronken achter het stuur stapt

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een taakstraf van 240 uur tegen een Sliedrechtse vrouw. De 61-jari...

Ongeluk op A15 zorgt voor lange file in avondspits

Op de A15 richting Gorinchem is het verkeer dinsdagmiddag vastgelopen bij Hardinxveld-Giessendam. Na...

Fietsforenzen worden naar de goede plek gezwaaid: 'Ik wist het niet'

De nieuwe fietsenstalling aan de achterkant van station Dordrecht heeft plaats voor 1800 fietsen. Te...

Na vechtpartij, krijgt deze wasstraat inbrekers op bezoek

Nog geen 24 uur na een vechtpartij, heeft een wasstraat aan de Merwedestraat in Dordrecht bezoek geh...

112-nieuws: man blust brand bij de buurman, fietser in ziekenhuis door botsing

Een Dordtenaar heeft met zijn tuinslang een brandje op het balkon van zijn buurman geblust. In het c...

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per du...