gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sense of Sound in DordtYart

Sense of Sound is de titel van een nieuwe tentoonstelling die vanaf 19 augustus in DordtYart te zien en te horen is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De expositie bestaat uit geluidsculpturen, installaties, performances en muziekoptredens. De geschiedenis van de geluidskunst in ruim 50 jaar wordt weergegeven door grondleggers in Nederland, o.a. in installaties van Dick Raaijmakers, Paul Panhuysen en Ad van Buuren. Een aantal nieuwe werken worden getoond door net afgestudeerde kunstenaars in performances en workshops. Bij de laatste ontstaat een aparte dynamiek omdat het publiek als producent deelneemt. Maar ook gerenommeerde kunstenaars nemen deel aan de tentoonstelling.

Naast Sense of Sound wordt er ook een speciaal muziekprogramma gepresenteerd met de naam Sense of Music. Daarvoor herbouwt Dré Wapenaar zijn klankbodempaviljoen. Daar is vanaf 15 september muziek niet alleen te horen, maar ook te voelen. O.a. het trio van Dré Wapenaar zelf treedt er op. Bij de opening op 19 augustus treedt het beroemde Ensemble Interface uit Frankfurt op.

Lees ook

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”