gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sense of Sound in DordtYart

Sense of Sound is de titel van een nieuwe tentoonstelling die vanaf 19 augustus in DordtYart te zien en te horen is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De expositie bestaat uit geluidsculpturen, installaties, performances en muziekoptredens. De geschiedenis van de geluidskunst in ruim 50 jaar wordt weergegeven door grondleggers in Nederland, o.a. in installaties van Dick Raaijmakers, Paul Panhuysen en Ad van Buuren. Een aantal nieuwe werken worden getoond door net afgestudeerde kunstenaars in performances en workshops. Bij de laatste ontstaat een aparte dynamiek omdat het publiek als producent deelneemt. Maar ook gerenommeerde kunstenaars nemen deel aan de tentoonstelling.

Naast Sense of Sound wordt er ook een speciaal muziekprogramma gepresenteerd met de naam Sense of Music. Daarvoor herbouwt Dré Wapenaar zijn klankbodempaviljoen. Daar is vanaf 15 september muziek niet alleen te horen, maar ook te voelen. O.a. het trio van Dré Wapenaar zelf treedt er op. Bij de opening op 19 augustus treedt het beroemde Ensemble Interface uit Frankfurt op.

Lees ook

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.