gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sense of Sound in DordtYart

Sense of Sound is de titel van een nieuwe tentoonstelling die vanaf 19 augustus in DordtYart te zien en te horen is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De expositie bestaat uit geluidsculpturen, installaties, performances en muziekoptredens. De geschiedenis van de geluidskunst in ruim 50 jaar wordt weergegeven door grondleggers in Nederland, o.a. in installaties van Dick Raaijmakers, Paul Panhuysen en Ad van Buuren. Een aantal nieuwe werken worden getoond door net afgestudeerde kunstenaars in performances en workshops. Bij de laatste ontstaat een aparte dynamiek omdat het publiek als producent deelneemt. Maar ook gerenommeerde kunstenaars nemen deel aan de tentoonstelling.

Naast Sense of Sound wordt er ook een speciaal muziekprogramma gepresenteerd met de naam Sense of Music. Daarvoor herbouwt Dré Wapenaar zijn klankbodempaviljoen. Daar is vanaf 15 september muziek niet alleen te horen, maar ook te voelen. O.a. het trio van Dré Wapenaar zelf treedt er op. Bij de opening op 19 augustus treedt het beroemde Ensemble Interface uit Frankfurt op.

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.