gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sense of Sound in DordtYart

Sense of Sound is de titel van een nieuwe tentoonstelling die vanaf 19 augustus in DordtYart te zien en te horen is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De expositie bestaat uit geluidsculpturen, installaties, performances en muziekoptredens. De geschiedenis van de geluidskunst in ruim 50 jaar wordt weergegeven door grondleggers in Nederland, o.a. in installaties van Dick Raaijmakers, Paul Panhuysen en Ad van Buuren. Een aantal nieuwe werken worden getoond door net afgestudeerde kunstenaars in performances en workshops. Bij de laatste ontstaat een aparte dynamiek omdat het publiek als producent deelneemt. Maar ook gerenommeerde kunstenaars nemen deel aan de tentoonstelling.

Naast Sense of Sound wordt er ook een speciaal muziekprogramma gepresenteerd met de naam Sense of Music. Daarvoor herbouwt Dré Wapenaar zijn klankbodempaviljoen. Daar is vanaf 15 september muziek niet alleen te horen, maar ook te voelen. O.a. het trio van Dré Wapenaar zelf treedt er op. Bij de opening op 19 augustus treedt het beroemde Ensemble Interface uit Frankfurt op.

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.