gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sense of Sound in DordtYart

Sense of Sound is de titel van een nieuwe tentoonstelling die vanaf 19 augustus in DordtYart te zien en te horen is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De expositie bestaat uit geluidsculpturen, installaties, performances en muziekoptredens. De geschiedenis van de geluidskunst in ruim 50 jaar wordt weergegeven door grondleggers in Nederland, o.a. in installaties van Dick Raaijmakers, Paul Panhuysen en Ad van Buuren. Een aantal nieuwe werken worden getoond door net afgestudeerde kunstenaars in performances en workshops. Bij de laatste ontstaat een aparte dynamiek omdat het publiek als producent deelneemt. Maar ook gerenommeerde kunstenaars nemen deel aan de tentoonstelling.

Naast Sense of Sound wordt er ook een speciaal muziekprogramma gepresenteerd met de naam Sense of Music. Daarvoor herbouwt Dré Wapenaar zijn klankbodempaviljoen. Daar is vanaf 15 september muziek niet alleen te horen, maar ook te voelen. O.a. het trio van Dré Wapenaar zelf treedt er op. Bij de opening op 19 augustus treedt het beroemde Ensemble Interface uit Frankfurt op.

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.