gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Serie ‘Na de vloed’ bij TV Dordrecht

5e40747977097f81a62cc344838107cc

Het is in november 600 jaar geleden dat de Sint Elisabethsvloed rondom Dordrecht alles wegspoelde. Een ramp van ongekende grootte, maar ook het begin van de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte in opdracht van de gemeente een vierdelige serie over deze ingrijpende gebeurtenis in 1421.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Presentator en oud-Dordtenaar Bosse Beckers vertelt over het dubbele karakter van de Sint-Elisabethsvloed: “Het is 600 jaar geleden dat dit gebeurde, dat het water over Dordt en de Dordtse waard stroomde. Dat willen we herdenken, maar tegelijk is het, door de klimaatverandering, ook nu een hele actuele dreiging.”

De serie gaat over het verleden, maar ook over wat Dordrecht nu doet om waterrampen te voorkomen, en de gevolgen die dat heeft voor bijvoorbeeld de economie of onze natuur. Ongelofelijk leerzaam, vindt Bosse: “Ik dacht dat ik als Dordtenaar echt wel veel wist van mijn stad, maar elke opnamedag kwam ik dingen te weten die ik nog nooit had gehoord! Dus zelfs tegen de meest doorgewinterde Dordtenaar wil ik zeggen: ga kijken, want je leert hoe dan ook wat.”

Vrijdag 2 juli is vanaf 18.00 uur aflevering 1 van 'Na de Vloed' te zien bij TV Dordrecht.

Lees ook

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.