Dordrecht, Netherlands

Sinterklaas dit jaar op Grote Kerk

Goed nieuws voor wie zich zorgen maakte om de Sinterklaasintocht: Sinterklaas staat op 14 november op de Grote Kerk, zodat hij toch even naar alle kinderen kan zwaaien. Dat maakte Sinterklaas vrijdag bekend op Facebook.
Vivian Rutte | 30 oktober 2020 14:41 | Aangepast op 30 oktober 2020 14:41
Sinterklaas moet natuurlijk wel voorzichtig zijn vanwege het coronavirus. Daarom is het niet de bedoeling dat iedereen naar de Grote Kerk komt, waarschuwt hij. Wel mogen kinderen in de stad een leuk plekje zoeken om naar de Sint te zwaaien en een Sinterklaasliedje te zingen. Sinterklaas vindt Nobel's aan de Grotekerksbuurt bijvoorbeeld een veilige plek. Daarom maakte hij zijn coronaproof plan bekend via hun Facebookpagina:

Aan alle kinderen in mijn geliefde Dordrecht.

Heus, ik ben al onderweg,

En dat is dit jaar nog niet gemakkelijk, zeg.

Maar lieve deugd, natuurlijk kom ik in Dordrecht aan,

Laat daar nu geen misverstand over bestaan!

Voorts heb ik iets bedacht, iets slims jawel,

Al wordt het wel wat lastig voor mijn paardje Ozosnel.

Ik zoek het dit jaar wel wat hogerop,

Samen met Nobel's klim ik naar de top.

En vanaf daar zwaai ik naar alle kinderen,

Sakkerdeju, dat virus zal ons nu niet hinderen.

En zelfs Sinterklaasliedjes zullen ons ter ore komen,

Dit wordt een Sinterklaasfeest om van te dromen!

Welke toren het zal zijn,

Dat blijft nog even geheim.

Maar kijk op 14 november toch vooral even naar boven,

Dordrecht zal haar ogen niet geloven!

Afijn, wees dus gerust,

mijn lieve kind,

We zullen elkaar zien,

liefs Sint


Sinterklaas staat op zaterdag 14 november van 14.00 tot 14.30 uur op de Grote Kerk. Stadsbeiaardier Boudewijn Zwart speelt deze middag Sinterklaasliedjes.

Foto: Jordy Nijenhuis
Gedicht: Sinterklaas/Nobel's | Facebook

Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...

Willem en zijn vrouw slapen als Kreta begint te schudden: 'Als de donder in onze pyjama naar buiten'

Het is nog maar vroeg in de ochtend als Willem en zijn vrouw op bizarre wijze wakker worden. Er is e...

Op deze plek worden dieren een handje geholpen met veilig oversteken

Het is een bijzonder gezicht: langs het fietstunneltje aan het einde van de Dordwijklaan onder de N3...

Agent Guido spijkert mensen bij over cybergevaar: 'Niet alleen senioren vallen ervoor'

Met zijn politiebus is agent Guido in verschillende Dordtse wijken te vinden om op straat jongeren a...

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Een leerling van het Dordtse Insula College is dinsdag tijdens de les onwel geworden door het gebrui...