Dordrecht, Netherlands

Sinterklaashuis: Piet zijn pak blijft het zelfde, zijn uitstraling veranderd

Het Sinterklaashuis neemt geen extra maatregelen tegen bekladdingen en vernielingen. Dat zegt de organisator van het Sinterklaashuis Erik Zindel naar aanleiding van de bekladding twee weken geleden bij het Johan De Witt Gymnasium.
Jordy Nijenhuis | 5 november 2019 10:53 | Aangepast op 5 november 2019 10:53
Jaarlijks wordt het Sinterklaashuis georganiseerd door het VVV en studenten van verschillende MBO-opleidingen. Zij zullen onder andere als pieten fungeren in het onderkomen van de Goedheiligman in Dordt. Liepen er vorig jaar nog alleen zwarte- en roetveegpieten rond op de Steegoversloot, dit jaar is het gevolg van de Sint een stuk diverser, vertelt Erik Zindel.

“Er zijn geen zwarte, maar bruine pieten dit jaar. Daarnaast zijn er roetveegpieten met bijvoorbeeld blond haar. Er zullen pieten zijn met kroeshaar, maar dat is dan het eigen haar van de acteur en wordt niet geimiteerd met pruiken.” Het Sinterklaashuis heeft de acteurs de vrije keuze gegeven als het gaat om uitstraling. Het enige wat niet veranderd zijn de pakken van de pieten. Die blijven het zelfde.


Discussie eerder in het jaar

Dit jaar is er naast de hindernisbaan voor een pietendiploma ook een theorielokaal ingericht. Tijdens een les ‘Pietologie’ kunnen de kinderen bijvoorbeeld leren hoe een piet aan zijn kleur komt als hij door de schoolsteen gaat. Ook lopen er pieten rond met een L op de rug. “Dat zijn de lespieten, die zijn nog blank omdat ze nog niet zo vaak door de schoorsteen zijn gegaan,” legt Zindel uit.


Voor protesten is Zindel niet bang: “Kick Out Zwarte Piet heeft aangegeven alleen op legale wijze te demonstreren. Zolang ze zich daaraan houden is er niks aan de hand.” Zindel heeft dan ook geen problemen met acties en discussie rondom het uiterlijk van Piet. Wel moet dat dan eerder in het jaar omdat er zo kort voor de opening, tijdens de voorbereidingen, geen tijd meer voor is.


Grootste van het land

Op zondag 17 november, de dag nadat de Sint voet aan wal in Dordt heeft gezet, gaan de deuren van het Sinterklaashuis Dordrecht weer open. Het Sinterklaashuis in Dordrecht is het oudste Sinterklaashuis en één van de grootste van ons land. Bovendien is het huis gratis toegankelijk voor groepen en individuelen.Het Sinterklaashuis is opnieuw gehuisvest aan de Steegoversloot 38-40 (naast de Rechtbank).

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...