gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sinterklaasintocht eindigt in Grote Kerkstuin, organisatie kiest dit jaar voor andere Pieten

bfa8e4d08e49a46ba69e2d4e1141e93d

De Dordtse Sinterklaasintocht eindigt dit jaar niet op het Scheffersplein, maar in de Grote Kerkstuin. Ook zijn er bij de intochten geen zwarte maar roetveegpieten te zien, meldt de organisatie in een persbericht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Chris Hoogerwaard van de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) spreekt in een persbericht van een “heel lastig maar weloverwogen besluit” om het hulpje van de Sint aan te passen naar een roetveegkleur.

“Roetveeg lijkt door een groot deel van de maatschappij te zijn geaccepteerd”, aldus de organisatie. “Dan vraag je je af of het nu nog wel gerechtvaardigd is om als SIS te blijven zeggen: ‘Wij doen het niet’.”

Hoogerwaard geeft aan dat het bestuur er in de afgelopen jaren “heel erg moeilijk mee heeft gehad” vanwege afhakende sponsoren en discussie rondom het binnenhalen van subsidie.

Eindfeest

De intocht van dit jaar kent ook een andere route. Het eindfeest zal vanwege de aanwezige horeca en mogelijke winterterrassen niet meer eindigen op het Scheffersplein. De route eindigt bij de Grote Kerk en daarom is de Grote Kerkstuin aangewezen als nieuwe locatie voor het feest.

De Goedheiligman stapt dit jaar ook niet meer in de Wolwevershaven aan wal. Vanwege de vaak lage waterstand en diepgang van de beschikbare boten is gekozen voor de kop van de haven, nog voor de Damiatebrug.

Via het Vlak gaat de Sint naar de Grote Markt, Wijnstraat, Visbrug, Groenmarkt en Stadhuisplein en Grote Kerksbuurt om vervolgens de optocht af te sluiten in de Grote Kerkstuin.

Lees ook

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.