Dordrecht, Netherlands

Sinterklaasintocht Zwijndrecht op laatste moment omgegooid vanwege protest

Foto ter illustratie. © Archieffoto Rijnmond
De Sinterklaasintocht in Zwijndrecht is daags voor het evenement omgegooid. De reden daarvoor is een aangekondigde demonstratie van Kick Out Zwarte Piet.
Rijnmond | 16 november 2023 11:17 | Aangepast op 16 november 2023 11:17
Met de demonstratie van Kick Out Zwarte Piet kon de veiligheid niet gegarandeerd worden, laat de organisatie Stichting Intocht Sint Nicolaas weten. Om de intocht toch te laten doorgaan neemt de gemeente nu de organisatie over. In tegenstelling tot het oorspronkelijke plan komt Sinterklaas zaterdag niet aan per schip. Nu is er zaterdag een feestelijk onthaal op het Raadhuisplein, bij het gemeentehuis.

Zwart of niet?
De gemeente laat weten dat Kick Out Zwarte Piet geen reden meer heeft om te protesteren. Wat daarmee wordt bedoeld is nog niet duidelijk. Het zou kunnen betekenen dat er dit jaar geen volledig Zwarte Pieten meer ingezet worden, maar dat wil de woordvoerder nog niet bevestigen. Vorig jaar waren de Pieten in Zwijndrecht nog volledig zwart.
Een eerder protest van Kick Out Zwarte Piet. © Archieffoto Rijnmond
Meerdere intochten aangepast
Zwijndrecht is niet de enige stad die de intocht van Sinterklaas heeft aangepast. Ook in andere steden in het land, waaronder Etten-Leur en Drunen, zijn intochten veranderd. In deze steden hebben de sinterklaascomités besloten om afscheid te nemen van Zwarte Piet.

Landelijke intocht in Gorinchem
De landelijke intocht van Sinterklaas is zaterdag in Gorinchem. Het programma begint om 09:00 uur en gaat door tot 16:00 uur 's middags. Sinterklaas komt daar wel per schip aan; met de Pakjesboot. Net als bij eerdere landelijke intochten zijn daar geen Zwarte Pieten aanwezig. De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant-Briene, en kinderburgemeester Cate de Lange zullen de Sint ontvangen aan de kade van de Buiten de Waterpoort.

Lees ook

Passion4Kids brengt het Paasverhaal tot leven voor en door kinderen

De cast van Passion4Kids met kinderen uit de streek zingt en acteert dit jaar voor de negende keer h...

Handelaar in illegaal vuurwerk gaat zes maanden de cel in

Een Zwijndrechtenaar moet een halfjaar de gevangenis in vanwege het verhandelen en bezitten van een ...

Na 15 jaar gaat eindelijk gebouwd worden op dit braakliggende terrein

Het startsein voor de bebouwing van het Van Yperenterrein in Zwijndrecht is gegeven. Het braakliggen...

Schutter bij winkelcentrum moet jaren de cel in

Een Rotterdammer krijgt zes jaar gevangenisstraf omdat hij in 2021 heeft geschoten bij winkelcentrum...

Buurtbuzz lijn 717 viert 200.000ste passagier: 'Alles behalve makkelijk'

De Buurtbuzz lijn 717, die Heerjansdam met Zwijndrecht verbindt, heeft vorige week de mijlpaal van 2...

Twee woningen gesloten na drugsvondsten in Zwijndrecht

De Zwijndrechtse burgemeester Leon Anink heeft twee woningen in zijn stad voor drie maanden laten sl...