Dordrecht, Netherlands

Sjaak Monster geridderd in Orde van Oranje-Nassau: 'Overweldigend'

Zaterdagmiddag werd Sjaak Monster geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Dit onder andere vanwege zijn jarenlange werk voor Stichting De Hoop GGZ in binnen- en buitenland. Daarnaast heeft hij de laatste jaren een interne opleiding opgezet waarin oud-clienten kunnen worden opgeleid voor gecertificeerde ervaringswerkers. Dit en nog meer redenen was aanleiding genoeg voor een lintje.
Alexander Eleveld | 13 september 2021 12:30 | Aangepast op 13 september 2021 12:30
Zaterdagmiddag werd Sjaak Monster geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Dit onder andere vanwege zijn jarenlange werk voor Stichting De Hoop GGZ in binnen- en buitenland. Daarnaast heeft hij de laatste jaren een interne opleiding opgezet waarin oud-clienten kunnen worden opgeleid voor gecertificeerde ervaringswerkers. Dit en nog meer redenen was aanleiding genoeg voor een koninklijke onderscheiding.

"Sprakeloos," zegt de kersverse geridderde Monster. "Mijn vrouw heeft heel lang alles aan elkaar verzonnen om mij hiernaartoe te krijgen. Ik moest een blinddoek naar binnen en toen kwam ik dus binnen op de reünie en dat deed me al zeer goed."

Vanaf 1977 tot aan zijn pensioen begin dit jaar heeft Monster gewerkt voor de Hoop GGZ. "Al bijna 45 jaar zet hij zich in voor zijn medemens op het gebied van psychische- en verslavingszorg. Hij heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de re-intergratie en emancipatie van voormalig verslaafden en hun terugkeer in de maatschappij zowel in Nederland als in Roemenië en Mongolië."

"Een man elke dag thuis. Ik weet niet wat mij overkomt!"

Het lintje werd opgespeld door zijn vrouw, met wie hij nu gaat "drentenieren". Samen wonen zij nu in het Drentse Valthe en volgens haar is het wel eventjes iets anders, je man thuis: "Hij is veel van huis weggeweest, maar het is het alles waard geweest. En dan nu samen eten eten, samen koffie drinken en samen genieten is fantastisch.¨

Naast burgemeester Wouter Kolff, was ook de burgemeester Jan Seton van de gemeente Borger-Odoorn aanwezig.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...