Dordrecht, Netherlands

Slagboom Merwedebrug geraakt, tijdelijk lange file

De slagboom staat nu scheef RTV Dordrecht
De N3 tussen Papendrecht en Dordrecht-Staart is vrijdagmiddag in beide richtingen korte tijd afgesloten geweest voor het verkeer. Er was namelijk iemand tegen de slagboom van de Merwedebrug aangereden. Ook het scheepvaartverkeer was daardoor tijdelijk gestremd.
Joram Niese | 31 januari 2025 16:35 | Aangepast op 31 januari 2025 16:35
De opstopping ontstond, omdat bij een incident als deze de andere slagbomen vaak ook niet meer opengaan. Om die reden moet Rijkswaterstaat de weg tijdelijk afsluiten en een monteur sturen.

Hoewel de brugwachter de slagboom zelf weer omhoog probeerde te duwen, moest hij wachten op de weginspecteur. Deze kan volgens Rijkswaterstaat optreden als er onverhoopt tóch weer iets fout gaat. Al vrij snel nadat de weginspecteur aankwam kon het probleem worden opgelost, rond 14.15 uur. Wel stond er geruime tijd nog een file van ongeveer een kwartier.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...

Zeventiende eeuws pronkstuk: deze goudleerkamer is volledig hersteld

Bezoekers van museum Huis van Gijn in Dordrecht kunnen sinds kort lopen door de enige overgebleven z...

Christian (31) is Museumtalent van het jaar: 'Onwerkelijk'

Hoewel de toekomst voor het Onderwijsmuseum in Dordrecht nog altijd in nevelen gehuld is, valt er oo...

Soep en broodjes tijdens Werelddaklozendag: ‘Ik val overal tussen wal en schip’

Preventieve oplossingen om de hoeveelheid daklozen terug te dringen en dakloos raken te voorkomen. T...