gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slapen in een ecolodge op het water

e5d0c64e2bafb715b939a7a04e59451a

Gewekt worden door fluitende vogeltjes, ontbijten op het water en misschien zelfs wat bevers spotten. Verslaggever Suzanne Mulder werd vrijdagochtend wakker in een Ecolodge, midden in de Dordtse Biesbosch.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dat zij daar een nachtje kon slapen, is een zeldzaamheid. "Hij is zo gewild", vertelt Marco Verdouw van Stayokay. De Ecolodge is de rest van het jaar al elke nacht volgeboekt. "Ik heb er zelf, heel eerlijk, ook nog nooit geslapen."

De Ecolodge is een ponton op het water van ongeveer vier bij negen meter. Daarop staan twee cocons met gigantische ramen: aan de ene kant is er een slaapruimte met drie bedden, aan de andere kant een keukentje en een wc. Vanuit je bed en de keuken heb je uitzicht over de Biesbosch.

"Het Nationaal Park de Biesbosch wilde graag duurzaam toerisme op het water promoten", vertelt Verdouw. "Toen is de Ecolodge ontworpen. Omdat wij zelf vanuit Stayokay ook erg duurzaam bezig zijn en dat graag promoten, hebben we gezegd dat we daar graag aan mee doen."

Zo heeft Stayokay naast de Ecolodge nog een andere duurzame slaapruimte in de Biesbosch: een 'wikkelhouse', gemaakt van recycled karton. En ja, dat huis is waterdicht en stort na wat regen niet als een kaartenhuis in elkaar.

"We hebben alle vooroordelen al eens laten passeren", zegt Verdouw. "Maar het is oerstevig. Het Wikkelhouse heeft iets meer luxe en is een net andere belevenis dan de Ecolodge. We proberen ook hier met grote raampartijen de natuur zo dichtbij mogelijk bij de mensen te brengen."

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.