gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking en college overleven moties

57a7979f1b991be109d543af3dbdfe84.jpg

Zowel wethouder Piet Sleeking als het college van Burgemeester en Wethouders heeft dinsdagmiddag een motie overleefd. Cor van Verk van de PvdA diende tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie van treurnis tegen het gemeentebestuur en een motie van wantrouwen tegen Sleeking in vanwege de gang van zaken rondom de verhuizing van het Leger des Heils. Volgens Van Verk had de wethouder de omwonenden veel eerder moeten informeren. In 2016, maar dat gebeurde pas in 2018.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Sleeking trok eerder op de dinsdagmiddag het boetekleed al aan: “Hoewel het Leger des Heils daar zelf over ging hadden wij de omwonenden eerder moeten informeren.”

Irene Koene van Gewoon Dordt vroeg een hoofdelijke stemming aan. Dat betekent dat alle raadsleden moeten zeggen of ze voor of tegen de moties zijn.

De motie van treurnis is verworpen met 20 tegen 17.Ook de motie van wantrouwen haalde het niet. 20 raadsleden hebben nog steeds vertrouwen in de wethouder. David Schalken-den Hartog van Beter voor Dordt legde een stemverklaring af. Volgens hem is de wethouder al voldoende door het stof gegaan en hij verwacht dat het niet meer voor zal komen.

Had de motie van wantrouwen wel een meerderheid gekregen dan had wethouder Piet Sleeking per direct op moeten stappen. Met de motie van treurnis kan een gemeenteraad alleen aangeven de gang van zaken rond de verhuizing van het Leger des Heils te betreuren, maar dit heeft geen bindende kracht. Dat betekent dat er geen gevolgen hoeven worden verbonden aan een aangenomen motie van treurnis.

Woensdag is meer over dit onderwerp te zien in ons politiek programma Rechtstreeks uit de Raad. Volg de laatste politieke ontwikkelingen via onze website en social media.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.