gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking en college overleven moties

57a7979f1b991be109d543af3dbdfe84

Zowel wethouder Piet Sleeking als het college van Burgemeester en Wethouders heeft dinsdagmiddag een motie overleefd. Cor van Verk van de PvdA diende tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie van treurnis tegen het gemeentebestuur en een motie van wantrouwen tegen Sleeking in vanwege de gang van zaken rondom de verhuizing van het Leger des Heils. Volgens Van Verk had de wethouder de omwonenden veel eerder moeten informeren. In 2016, maar dat gebeurde pas in 2018.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Sleeking trok eerder op de dinsdagmiddag het boetekleed al aan: “Hoewel het Leger des Heils daar zelf over ging hadden wij de omwonenden eerder moeten informeren.”

Irene Koene van Gewoon Dordt vroeg een hoofdelijke stemming aan. Dat betekent dat alle raadsleden moeten zeggen of ze voor of tegen de moties zijn.

De motie van treurnis is verworpen met 20 tegen 17.Ook de motie van wantrouwen haalde het niet. 20 raadsleden hebben nog steeds vertrouwen in de wethouder. David Schalken-den Hartog van Beter voor Dordt legde een stemverklaring af. Volgens hem is de wethouder al voldoende door het stof gegaan en hij verwacht dat het niet meer voor zal komen.

Had de motie van wantrouwen wel een meerderheid gekregen dan had wethouder Piet Sleeking per direct op moeten stappen. Met de motie van treurnis kan een gemeenteraad alleen aangeven de gang van zaken rond de verhuizing van het Leger des Heils te betreuren, maar dit heeft geen bindende kracht. Dat betekent dat er geen gevolgen hoeven worden verbonden aan een aangenomen motie van treurnis.

Woensdag is meer over dit onderwerp te zien in ons politiek programma Rechtstreeks uit de Raad. Volg de laatste politieke ontwikkelingen via onze website en social media.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.