gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking en college overleven moties

57a7979f1b991be109d543af3dbdfe84.jpg

Zowel wethouder Piet Sleeking als het college van Burgemeester en Wethouders heeft dinsdagmiddag een motie overleefd. Cor van Verk van de PvdA diende tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie van treurnis tegen het gemeentebestuur en een motie van wantrouwen tegen Sleeking in vanwege de gang van zaken rondom de verhuizing van het Leger des Heils. Volgens Van Verk had de wethouder de omwonenden veel eerder moeten informeren. In 2016, maar dat gebeurde pas in 2018.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Sleeking trok eerder op de dinsdagmiddag het boetekleed al aan: “Hoewel het Leger des Heils daar zelf over ging hadden wij de omwonenden eerder moeten informeren.”

Irene Koene van Gewoon Dordt vroeg een hoofdelijke stemming aan. Dat betekent dat alle raadsleden moeten zeggen of ze voor of tegen de moties zijn.

De motie van treurnis is verworpen met 20 tegen 17.Ook de motie van wantrouwen haalde het niet. 20 raadsleden hebben nog steeds vertrouwen in de wethouder. David Schalken-den Hartog van Beter voor Dordt legde een stemverklaring af. Volgens hem is de wethouder al voldoende door het stof gegaan en hij verwacht dat het niet meer voor zal komen.

Had de motie van wantrouwen wel een meerderheid gekregen dan had wethouder Piet Sleeking per direct op moeten stappen. Met de motie van treurnis kan een gemeenteraad alleen aangeven de gang van zaken rond de verhuizing van het Leger des Heils te betreuren, maar dit heeft geen bindende kracht. Dat betekent dat er geen gevolgen hoeven worden verbonden aan een aangenomen motie van treurnis.

Woensdag is meer over dit onderwerp te zien in ons politiek programma Rechtstreeks uit de Raad. Volg de laatste politieke ontwikkelingen via onze website en social media.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

autobranden reeks.png

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.