gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking hekelt Kolff

Wethouder Piet Sleeking heeft forse kritiek geuit op burgemeester Wouter Kolff naar aanleiding van een opiniestuk in NRC. Daarin maant Kolff tot voorzichtigheid bij een wijziging van de Grondwet, die uiteindelijk directe verkiezing van burgemeesters mogelijk zou maken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Sleeking zegt dat een burgemeester zich niet moet mengen in een politieke kwestie, omdat hij boven de partijen moet staan. Kolff stelt daar tegenover dat hij best een mening kan geven over landelijke kwesties, juist in zaken over de ontwikkeling van het burgerlijk bestuur. In zaken die Dordrecht betreffen zegt hij volstrekt onpartijdig te zijn.

Met die mening heeft hij ook de woede opgewekt van D66-senator Hans Engels, die Kolff zelfs verweet ‘staatsrechteliijke onzin’ te verkondigen. De rechtstreeks verkozen burgemeester is één van de ‘kroonjuwelen’ van D66.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.