Dordrecht, Netherlands

Sleeking: Woningbouw op Vrieseplein optie

“We waren heel dichtbij contractondertekeningen. En toen gooide de coronacrisis roet in het eten,” vertelde wethouder Piet Sleeking zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt. Vorige week werd bekend dat de bouwplannen voor een hotel op het Vrieseplein voorlopig zijn stilgelegd. Een flinke domper voor de gemeente, die al jaren bezig is met de ontwikkeling van het gebied.
Marjolein Vos | 12 oktober 2020 12:36 | Aangepast op 12 oktober 2020 12:36
“We waren heel dichtbij contractondertekeningen. En toen gooide de coronacrisis roet in het eten,” vertelde wethouder Piet Sleeking zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt. Vorige week werd bekend dat de bouwplannen voor een hotel op het Vrieseplein voorlopig zijn stilgelegd. Een flinke domper voor de gemeente, die al jaren bezig is met de ontwikkeling van het gebied.

“Het is een traject met heel veel hick-ups. Mijn voorganger was er zelfs al mee bezig. Dus zeker 10 jaar.” Niet alleen dit project wordt nu weer in de ijskast gezet; ook de plannen voor een hotel in het Lindeshuis staan on-hold. “Ik ben er echt wel van overtuigd dat de coronacrisis de oorzaak is. De ontwikkelaars zien toch te weinig perspectief op het gebied van de groei van toerisme”.


Tijdelijk parkeerterrein


Het hotel op het Vrieseplein is nog niet van de baan. Eind van de maand gaat de gemeente weer in gesprek met de ontwikkelaar. “We kijken wat we kunnen doen om ze toch over de streep te trekken”, vertelt Sleeking hoopvol. “Het is van groot belang dat de ontwikkeling van de grond komt. Het terrein ligt er slecht bij. Wil willen het er fatsoenlijker uit laten zien en de sociale veiligheid verbeteren. De buurt heeft er echt last van”. Daarom worden er tijdelijk parkeerplaatsen gecreeërd.



Woningen blijven optie


Als de plannen toch niet hervat worden, ziet de wethouder er wel wat in om huizen te laten bouwen op het terrein. “Hoelang blijven we hier nog aan trekken? Als het niet lukt, moeten we dit boek sluiten en moeten we op zoek naar een andere ontwikkeling. We wachten er nog wel even mee, want er is veel energie, tijd en geld in dit project gestoken. Als ontwikkelaar en investeerder iets van perspectief kunnen geven, staan we er nog steeds voor open. Maar ik sluit niet uit, als dat er niet komt, dat we binnen een half jaar met elkaar rond de tafel gaan zitten en kijken naar een andere ontwikkeling”, ligt Sleeking toe. Keerzijde is wel dat er dan helemaal opnieuw begonnen moet worden. Het bestemmingsplan moet dan worden aangepast en er moet een investeerder gevonden worden die iets ziet in woningbouw.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...