Dordrecht, Netherlands

Sleper Willem-Marie definitief weg uit Wolwevershaven

Met pijn in zijn hart heeft schipper Willem van IJsseldijk zondag afscheid genomen van zijn sleper, de Willem-Marie.
Fokko van der Straaten | 19 september 2021 17:11 | Aangepast op 19 september 2021 17:11
Met zijn 83 jaar werd het steeds moeilijker om het schip in de vaart te houden en IJseldijk overwoog om het 110 jaar oude schip maar naar de sloop te brengen. 'Mijn vader heeft het schip voor de oorlog gekocht en toen was het nog een stoom sleper. Toen werd de ketel afgekeurd en is er een diesel motor in gezet'.

De diesel motor gaat er nu weer uit want de nieuwe eigenaar van het schip, Dennis Boekweit, gaat het schip proberen weer helemaal in de originele staat terug te brengen. Een stoom machine heeft hij al. 'Ik ben zeer vereerd met de gunning van Willem, en we zijn overeen gekomen dat de diesel motor naar een museum gaat en ik ga er een drie cilinder stoom machine in zetten'.

De Willem-Marie zal niet meer terugkeren in de Wolwevershaven, hij zal in Schiedam zijn ligplaats krijgen maar de hoop is dat het schip in 2024 tijdens Dordt in Stoom weer even terug komt naar Dordt. 

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...