gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

c9e2823455fd9dd3b3f10d82a91663ac

In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.