gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

c9e2823455fd9dd3b3f10d82a91663ac

In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.