gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

c9e2823455fd9dd3b3f10d82a91663ac

In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”