gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

c9e2823455fd9dd3b3f10d82a91663ac

In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.