gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

dce2c20253a761284129905b8d906bc0.jpg

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleiding van conclusies uit een rapport over de renovatie van het oude raadhuis van Sliedrecht, aldus de gemeente.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het meer dan honderd jaar oude raadhuis is één van de meest iconische plekken van Sliedrecht en staat op de planning om gerenoveerd te worden. De voorbereidingen voor de renovatie lopen al tijden, maar de fysieke werkzaamheden van de renovatie zouden volgens een woordvoerder van de gemeente Sliedrecht rond deze periode starten en eind 2026 worden afgerond. De gemeenteraad kende in 2023 een bedrag van zo’n 4,6 miljoen euro toe voor het project.

Uit het externe rapport blijkt nu dat de verbouwing nog veel meer tijd en ook meer geld gaat kosten. In een college-informatiebrief wordt duidelijk dat de oplevering mogelijk niet eerder dan in 2029 zal zijn. Wanneer de verbouwing wel zou moeten starten, is nog niet duidelijk.

“Het (de rapportage, red.) laat zien dat we in de afgelopen jaren keuzes hebben gemaakt waarvan wij nu kunnen concluderen dat we die zo niet hadden moeten maken. Wij beschikten niet altijd over de juiste en volledige kennis, inzichten en competenties die nodig zijn voor het verbouwen van een monumentaal raadhuis”, staat te lezen in de brief.

Volgens het rapport ontbreekt sinds de start van het project “integraliteit in de planvorming”, wat heeft geleid tot onduidelijkheid, vertragingen en kwaliteitsrisico’s. “Daarnaast is het risico aanwezig dat de beschikbare financiële middelen niet toereikend zijn, door onvolledigheid in begrotingen.” Ook zouden de rollen en verantwoordelijkheden van betrokkenen niet helder zijn.

Wethouder Bijderwieden laat weten met het college de conclusies uit het rapport te delen. “Daarvoor neem ik als portefeuillehouder mijn bestuurlijke verantwoordelijkheid. Ik constateer tot mijn grote spijt dat ik niet langer de aangewezen bestuurder kan zijn om het traject raadhuis verder te brengen.” Een beslissing die hij naar eigen zeggen met volle overtuiging neemt, “maar met pijn in het hart”.

Voorlopig nemen de beide andere wethouders de portefeuille van Bijderwieden waar.

Lees meer over:

Lees ook

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.