gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slikken of stikken voor drie Dordtse sportclubs

9c334649ce1fc0ad3efb0273feb3a6ba

De kans dat voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD snel een nieuw clubhuis krijgen lijkt verkeken. De coalitiepartijen in de gemeenteraad hebben de clubs dinsdag verrast met een harde eis: ga voor 1 oktober akkoord met wat geboden wordt, anders komt er helemaal geen nieuwbouw.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De soap rondom verplaatsing van Dubbeldam speelt al meer dan vijftien jaar. Sinds 2014 wordt ook vruchteloos onderhandeld met de twee ander clubs, die de gemeente ook wil verplaatsen.

Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

"Er moet één miljoen euro extra komen", zei Kevin Noels (D66) namens de oppositie. "Want de gemeente wil ze weg hebben, ze werken daar aan mee en dus hebben we een ereschuld."

Marck Merx (VVD) kwam met het scherpst denkbare antwoord: "En wie zegt dat dat genoeg is? Als er op 1 oktober geen oplossing is, moeten we gewoon constateren dat het niet gelukt is."


Over één ding zijn de raadsleden het wel eens; er moet een nieuwe sportparkenvisie komen. De oude bevat "te veel onduidelijkheden", zegt Merx. "Rammelt aan alle kanten", vindt Noels.

Op basis van die visie trok de Dordtse Raad in 2014 vijf-en-half miljoen euro uit voor verplaatsing van vier clubs. Dat lukte alleen met voetbalclub OMC.

"Met onze grote woningbouwplannen moeten we wellicht meer sportclubs verhuizen. Dan moet wel duidelijk zijn hoe we dat regelen. In een nieuwe visie dus", oordeelt Merx.

Noels is dat met hem eens: "Maar je kunt nu niet die drie clubs in de kou laten staan". Ook die mening wordt niet gedeeld door een meerderheid van de Dordtse Raad.

Lees ook

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.