Dordrecht, Netherlands

Slikken of stikken voor drie Dordtse sportclubs

De kans dat voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD snel een nieuw clubhuis krijgen lijkt verkeken. De coalitiepartijen in de gemeenteraad hebben de clubs dinsdag verrast met een harde eis: ga voor 1 oktober akkoord met wat geboden wordt, anders komt er helemaal geen nieuwbouw.
Petra Scheurwater | 26 juni 2019 14:07 | Aangepast op 26 juni 2019 14:07
De soap rondom verplaatsing van Dubbeldam speelt al meer dan vijftien jaar. Sinds 2014 wordt ook vruchteloos onderhandeld met de twee ander clubs, die de gemeente ook wil verplaatsen.

Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

"Er moet één miljoen euro extra komen", zei Kevin Noels (D66) namens de oppositie. "Want de gemeente wil ze weg hebben, ze werken daar aan mee en dus hebben we een ereschuld."

Marck Merx (VVD) kwam met het scherpst denkbare antwoord: "En wie zegt dat dat genoeg is? Als er op 1 oktober geen oplossing is, moeten we gewoon constateren dat het niet gelukt is."


Over één ding zijn de raadsleden het wel eens; er moet een nieuwe sportparkenvisie komen. De oude bevat "te veel onduidelijkheden", zegt Merx. "Rammelt aan alle kanten", vindt Noels.

Op basis van die visie trok de Dordtse Raad in 2014 vijf-en-half miljoen euro uit voor verplaatsing van vier clubs. Dat lukte alleen met voetbalclub OMC.

"Met onze grote woningbouwplannen moeten we wellicht meer sportclubs verhuizen. Dan moet wel duidelijk zijn hoe we dat regelen. In een nieuwe visie dus", oordeelt Merx.

Noels is dat met hem eens: "Maar je kunt nu niet die drie clubs in de kou laten staan". Ook die mening wordt niet gedeeld door een meerderheid van de Dordtse Raad.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...