gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slikken of stikken voor drie Dordtse sportclubs

9c334649ce1fc0ad3efb0273feb3a6ba

De kans dat voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD snel een nieuw clubhuis krijgen lijkt verkeken. De coalitiepartijen in de gemeenteraad hebben de clubs dinsdag verrast met een harde eis: ga voor 1 oktober akkoord met wat geboden wordt, anders komt er helemaal geen nieuwbouw.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De soap rondom verplaatsing van Dubbeldam speelt al meer dan vijftien jaar. Sinds 2014 wordt ook vruchteloos onderhandeld met de twee ander clubs, die de gemeente ook wil verplaatsen.

Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

"Er moet één miljoen euro extra komen", zei Kevin Noels (D66) namens de oppositie. "Want de gemeente wil ze weg hebben, ze werken daar aan mee en dus hebben we een ereschuld."

Marck Merx (VVD) kwam met het scherpst denkbare antwoord: "En wie zegt dat dat genoeg is? Als er op 1 oktober geen oplossing is, moeten we gewoon constateren dat het niet gelukt is."


Over één ding zijn de raadsleden het wel eens; er moet een nieuwe sportparkenvisie komen. De oude bevat "te veel onduidelijkheden", zegt Merx. "Rammelt aan alle kanten", vindt Noels.

Op basis van die visie trok de Dordtse Raad in 2014 vijf-en-half miljoen euro uit voor verplaatsing van vier clubs. Dat lukte alleen met voetbalclub OMC.

"Met onze grote woningbouwplannen moeten we wellicht meer sportclubs verhuizen. Dan moet wel duidelijk zijn hoe we dat regelen. In een nieuwe visie dus", oordeelt Merx.

Noels is dat met hem eens: "Maar je kunt nu niet die drie clubs in de kou laten staan". Ook die mening wordt niet gedeeld door een meerderheid van de Dordtse Raad.

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.