Dordrecht, Netherlands

Sloop flats Colijnstraat aanstaande

De flats in de Colijnstraat worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw.
Jan Bouwens | 7 april 2015 10:46 | Aangepast op 7 april 2015 10:46
De flats aan de Colijnstraat, een verkeersader in de wijk Crabbehof, waren ten tijde van de bouw in de jaren 60 van de vorige eeuw, state-of-the-art. Maar van lieverlee verslechterde de nieuwe wijk in een buurt met problemen. Zozeer zelfs dat buurtbewoners schamperend het woord "Cokelijnstraat' in de mond namen.

Taskforce

De gemeente nam allerlei maatregelen waaronder het hinderen van drugrunners door verkeerspalen. In 2010 werd de Colijnstraat toegewezen aan de Taskforce Overlast. Dat heeft geleid tot cameratoezicht en een mobiele toezichtpost. De Taksforce identificeerde zo'n 200 overlastgevende individuen. Zij gingen een resocialisatietraject in.

Zachte hand, sterke arm...

In januari 2014 rapporteerde de Taskforce dat de overlast en gerelateerde problematiek was afgenomen. In juni van dat jaar presenteerde  wethouder Rinette Reynvaan  het boekje ‘Zachte hand en sterke arm, evenwichtige aanpak van overlast in de openbare ruimte’ aan het VNG Congres waarin de Dordtse aanpak werd belicht. 

Sloop

Morgen rond 10.00 uur start de sloop van het eerste van de tien woongebouwen aan de Colijnstraat en omgeving in de Dordtse wijk Crabbehof. Deze sloop moet afrekenen met het zwakke imago van de Colijnstraat. Wethouder Reynvaan en Woonbrondirecteur Erwin Zwijnenburg geven in bijzijn van wijkbewoners het startsein voor de sloopoperatie die naar verwachting tot 2019 duurt. Na de sloop moet nieuwbouw verrijzen.


Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...