Dordrecht, Netherlands

Sloop school gestart

De sloop van het oude schoolgebouw langs de Jan Ligthartlaan is eindelijk gestart. Het gebouw staat al lange tijd leeg en is inmiddels flink verpauperd. Op de plek van de school komen woningen.
Peter Tromp | 27 maart 2018 14:04 | Aangepast op 27 maart 2018 14:04
Er is veel te doen geweest om de sloop van het gebouw. Binnenin zaten vleermuizen, dus mocht er niet worden gesloopt. Eerst moesten de beestjes een ander onderkomen hebben. Daarom is in de nabijheid voor ruim 25.000 euro een stenen vleermuizenhotel gebouwd. Dat was nog niet voldoende. Toen zijn er nog extra vleermuizenkasten bijgeplaatst.

De school is een tijdje bewoond geweest door antikrakers, maar die zijn maanden geleden al vertrokken. In het gebouw zat asbest. Niet alleen het gebouw, maar ook de omgeving verloederde. De school staat op het stuk grond waar de nieuwe wijk Valkhorst wordt gebouwd. De eerste woningen zijn onlangs opgeleverd.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...