gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloop school gestart

De sloop van het oude schoolgebouw langs de Jan Ligthartlaan is eindelijk gestart. Het gebouw staat al lange tijd leeg en is inmiddels flink verpauperd. Op de plek van de school komen woningen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er is veel te doen geweest om de sloop van het gebouw. Binnenin zaten vleermuizen, dus mocht er niet worden gesloopt. Eerst moesten de beestjes een ander onderkomen hebben. Daarom is in de nabijheid voor ruim 25.000 euro een stenen vleermuizenhotel gebouwd. Dat was nog niet voldoende. Toen zijn er nog extra vleermuizenkasten bijgeplaatst.

De school is een tijdje bewoond geweest door antikrakers, maar die zijn maanden geleden al vertrokken. In het gebouw zat asbest. Niet alleen het gebouw, maar ook de omgeving verloederde. De school staat op het stuk grond waar de nieuwe wijk Valkhorst wordt gebouwd. De eerste woningen zijn onlangs opgeleverd.

Lees ook

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

merwelandne

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.