gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloop Willemshoeve van start

d089663ddb5444ba2d7291f85d0377b3.jpg

Het heeft jaren geduurd, maar nu is dan toch de sloop van de oude hoeve aan de Venuslaan gestart. 1200 Dordtenaren hebben dit proberen tegen te houden. Ze zetten hun handtekening onder een petitie, maar dat mocht niet meer baten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Willemshoeve, die oorspronkelijk uit de 18de eeuw stamt, werd in 1941 na een aanval van de Duitse bezetter opnieuw opgebouwd. Maar al in 2014 verschenen er berichten dat de gemeente de grond wilde verkopen om er huizen te laten bouwen.

Inmiddels is dat gebeurd, maar wat er voor de hoeve in de plaats komt, is niet helemaal duidelijk. De architect heeft verschillende plannen aangedragen, maar nog niets is goedgekeurd. Halbe Vogel van Vogel Architecten: "Volgende week gaan we weer met de makelaars om te tafel zitten. Eigenlijk zou begin van dit jaar al een keuze gemaakt moeten zijn uit de opties, maar dat is steeds uitgesteld." Op dit moment loopt er nog een marktonderzoek om te bepalen aan welke soort woningen de Dordtenaren vooral behoefte hebben.


Lees ook

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.

yv202643NKS07708.jpg

Kuijt verlengt bij FC Dordrecht: vijf vragen over zijn langere verblijf

Het hing al even in de lucht, maar nu is het officieel. Dirk Kuijt is ook de komende jaren de trainer van FC Dordrecht. Hij heeft zijn contract met twee jaar verlengd tot medio 2028. De Streekomroep geeft antwoord op vijf veelgestelde vragen.