gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloop Willemshoeve van start

d089663ddb5444ba2d7291f85d0377b3

Het heeft jaren geduurd, maar nu is dan toch de sloop van de oude hoeve aan de Venuslaan gestart. 1200 Dordtenaren hebben dit proberen tegen te houden. Ze zetten hun handtekening onder een petitie, maar dat mocht niet meer baten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Willemshoeve, die oorspronkelijk uit de 18de eeuw stamt, werd in 1941 na een aanval van de Duitse bezetter opnieuw opgebouwd. Maar al in 2014 verschenen er berichten dat de gemeente de grond wilde verkopen om er huizen te laten bouwen.

Inmiddels is dat gebeurd, maar wat er voor de hoeve in de plaats komt, is niet helemaal duidelijk. De architect heeft verschillende plannen aangedragen, maar nog niets is goedgekeurd. Halbe Vogel van Vogel Architecten: "Volgende week gaan we weer met de makelaars om te tafel zitten. Eigenlijk zou begin van dit jaar al een keuze gemaakt moeten zijn uit de opties, maar dat is steeds uitgesteld." Op dit moment loopt er nog een marktonderzoek om te bepalen aan welke soort woningen de Dordtenaren vooral behoefte hebben.


Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.