gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloop Willemshoeve van start

d089663ddb5444ba2d7291f85d0377b3

Het heeft jaren geduurd, maar nu is dan toch de sloop van de oude hoeve aan de Venuslaan gestart. 1200 Dordtenaren hebben dit proberen tegen te houden. Ze zetten hun handtekening onder een petitie, maar dat mocht niet meer baten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Willemshoeve, die oorspronkelijk uit de 18de eeuw stamt, werd in 1941 na een aanval van de Duitse bezetter opnieuw opgebouwd. Maar al in 2014 verschenen er berichten dat de gemeente de grond wilde verkopen om er huizen te laten bouwen.

Inmiddels is dat gebeurd, maar wat er voor de hoeve in de plaats komt, is niet helemaal duidelijk. De architect heeft verschillende plannen aangedragen, maar nog niets is goedgekeurd. Halbe Vogel van Vogel Architecten: "Volgende week gaan we weer met de makelaars om te tafel zitten. Eigenlijk zou begin van dit jaar al een keuze gemaakt moeten zijn uit de opties, maar dat is steeds uitgesteld." Op dit moment loopt er nog een marktonderzoek om te bepalen aan welke soort woningen de Dordtenaren vooral behoefte hebben.


Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”