gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloop Willemshoeve van start

d089663ddb5444ba2d7291f85d0377b3

Het heeft jaren geduurd, maar nu is dan toch de sloop van de oude hoeve aan de Venuslaan gestart. 1200 Dordtenaren hebben dit proberen tegen te houden. Ze zetten hun handtekening onder een petitie, maar dat mocht niet meer baten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Willemshoeve, die oorspronkelijk uit de 18de eeuw stamt, werd in 1941 na een aanval van de Duitse bezetter opnieuw opgebouwd. Maar al in 2014 verschenen er berichten dat de gemeente de grond wilde verkopen om er huizen te laten bouwen.

Inmiddels is dat gebeurd, maar wat er voor de hoeve in de plaats komt, is niet helemaal duidelijk. De architect heeft verschillende plannen aangedragen, maar nog niets is goedgekeurd. Halbe Vogel van Vogel Architecten: "Volgende week gaan we weer met de makelaars om te tafel zitten. Eigenlijk zou begin van dit jaar al een keuze gemaakt moeten zijn uit de opties, maar dat is steeds uitgesteld." Op dit moment loopt er nog een marktonderzoek om te bepalen aan welke soort woningen de Dordtenaren vooral behoefte hebben.


Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.