Dordrecht, Netherlands

Slordig duel tussen FC Dordrecht en FC Eindhoven kent geen winnaar

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan de ontmoeting bij FC Eindhoven. De ploeg liet aanvallend te weinig zien om aanspraak te maken op de zege, maar hield wel de nul: 0-0.
Corrado Francke | 13 september 2024 21:55 | Aangepast op 13 september 2024 21:55
Aan de aftrap weinig verrassingen, al viel de keuze voor Jaden Slory wel op. De jonge buitenspeler maakte zijn basisdebuut voor FC Dordrecht en zorgde ervoor dat het aanvalsblok, gevormd met Devin Haen en Korede Osundina, volledig uit Feyenoord-huurlingen bestond.

Sterke start, matig vervolg
De bezoekers zorgden in de openingsfase voor het meeste gevaar, maar deden veel te weinig met de ruimte die FC Eindhoven weggaf. De Lichtstadbewoners waagden na een kwartier voor het eerst een poging, die vanaf de schoen van Dyon Dorenbosch ruim over het doel van Liam Bossin zeilde.

De Belgisch-Ierse doelman, die deze zomer na een avontuur bij het inmiddels failliete KV Oostende terugkeerde aan de Krommedijk, zag even later ook Rangelo Janga gevaar stichten. Ware het niet dat de lange spits, die 36 duels voor FC Dordrecht speelde, net naast knikte.

Benauwde momenten
Voor rust kende de uitploeg, die duidelijk moeite had had in het aanvalsspel, nog twee benauwde momentjes achterin. Eerst keerde Bossin een poging van Sven Simons, waarna Farouq Limouri vlak voor de theepauze een doorgeschoten vrije trap niet tot openingstreffer kon verwerken. Zo mocht FC Dordrecht van geluk spreken dat het na een rommelig eerste bedrijf nog 0-0 stond.

Na de onderbreking was de ploeg van Boel beter bij de les. Zo was Devin Haen uit een corner van Joep van der Sluijs dichtbij een doelpunt, terwijl laatstgenoemde vlak daarna in kansrijke positie ruim over het domein van Jorn Brondeel vuurde.

Wie kan nog scoren?
Die aanvalsdrift kon de ploeg, omdat er opnieuw slordigheden in het spel slopen, alleen niet doorzetten. Zo stevende het duel, ondanks dat er nog ruim twintig minuten te spelen was, af op een bloedeloos gelijkspel. Dat was ook op de tribunes te merken, waar het Brabants kletsvolume toenam en de wedstrijd een nóg grotere bijzaak werd.

Gescoord werd er dan ook niet meer, ondanks het inbrengen van Joseph Amuzu en Dean Zandbergen in de slotfase. Wel waren beide ploegen nog dichtbij de winnende treffer: de poging van Haen belandde via Brondeel op het dak van het doel, terwijl de Eindhovense invaller Joey Sleegers nog op de paal knalde. Zo is FC Dordrecht wel een punt rijker, maar zal de ploeg niet met al te veel trots op het duel terugkijken.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Codutti; Van Vianen (Tabiri/46), Shein, Van der Sluijs; Osundina (Amuzu/67), Haen, Slory (Zandbergen/76)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Lees ook

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...

FC Dordrecht terug op het veld: dertig spelers, nog geen nieuwe trainer

FC Dordrecht is maandag begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen....

FC Dordrecht vindt in Jong AZ'er tweede zomerse aanwinst

Jurre van Aken is de tweede zomeraanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige vleugelverdediger komt tran...