gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Slow fashion' klaargemaakt voor tentoonstelling

d80dfc769bace2a2b7a406afd88997bd

Geen vakantie in het Stadsdepot, daar wordt al een zomerlang hard gewerkt. Verschillende jurken worden klaargemaakt om te worden tentoongesteld in het Dordrechts Museum en het Huis van Gijn.

Corrado Francke |  | Aangepast op

Het thema is 'slow fashion', dat laat zien hoe onze voorouders zorgvuldig omgingen met kleding, bewustheid en duurzaamheid. In plaats van maar een seizoen in dezelfde dracht te lopen, droegen ze dezelfde kledingstukken jarenlang achter elkaar. Waren ze kapot, dan werden ze gerepareerd.

De expositie vindt plaats van 8 december tot 12 april en bestaat uit 55 verschillende jurken. Om die jurken goed ten toon te kunnen stellen, wordt er voor elk exemplaar een nieuwe modepop gemaakt. Het aankleden, ook wel mannequinage genoemd, kan per buste wel een dag duren.


"Mensen uit de achttiende of negentiende eeuw zagen er heel anders uit dan de mensen nu", vertelt Rosalie Sloof, die verantwoordelijk is voor de mannequins. "De buste moet dus worden teruggebracht naar tweehonderd jaar geleden. Het kost veel tijd om ze in de juiste vorm te zagen of vijlen."



Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, lange file richting Rotterdam

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”