gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Slow fashion' klaargemaakt voor tentoonstelling

d80dfc769bace2a2b7a406afd88997bd.jpg

Geen vakantie in het Stadsdepot, daar wordt al een zomerlang hard gewerkt. Verschillende jurken worden klaargemaakt om te worden tentoongesteld in het Dordrechts Museum en het Huis van Gijn.

Corrado Francke |  | Aangepast op

Het thema is 'slow fashion', dat laat zien hoe onze voorouders zorgvuldig omgingen met kleding, bewustheid en duurzaamheid. In plaats van maar een seizoen in dezelfde dracht te lopen, droegen ze dezelfde kledingstukken jarenlang achter elkaar. Waren ze kapot, dan werden ze gerepareerd.

De expositie vindt plaats van 8 december tot 12 april en bestaat uit 55 verschillende jurken. Om die jurken goed ten toon te kunnen stellen, wordt er voor elk exemplaar een nieuwe modepop gemaakt. Het aankleden, ook wel mannequinage genoemd, kan per buste wel een dag duren.


"Mensen uit de achttiende of negentiende eeuw zagen er heel anders uit dan de mensen nu", vertelt Rosalie Sloof, die verantwoordelijk is voor de mannequins. "De buste moet dus worden teruggebracht naar tweehonderd jaar geleden. Het kost veel tijd om ze in de juiste vorm te zagen of vijlen."



Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.