Dordrecht, Netherlands

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap, zo merken eigenaren Daniëlle Vol en Timothy van der Holst. Ook op het Facebook-account van het restaurant stromen de reacties binnen. Op 15 februari zal het restaurant van het stel officieel de deuren sluiten.
Rowan Havelaar | 19 januari 2026 17:00 | Aangepast op 19 januari 2026 14:01
De sluiting van Rebel Rebel overviel de mensen, zo blijkt uit de reacties die ze binnenkregen via sociale media. Met pijn in het hart neemt Daniëlle samen met haar partner Timothy van der Holst dan ook afscheid van hun zo geliefde vegan restaurant, maar het kon haast niet anders.

Door de aanhoudende drukte in hun privélevens werd een restaurant ernaast runnen te veel. “Koken is een passie van ons en vegan is wat ons echt drijft, maar we moesten een keuze maken. We kregen een aanbod dat we niet konden afslaan, dus besloten we om er een punt achter te zetten”, zegt Van der Holst in de radio-uitzending van Studio De Witt. Een andere ondernemer gaat verder op de plek van Rebel Rebel, maar laat het veganistische concept los.

Misverstand
Timothy zit in de muziek waar hij als drummer geregeld optreedt met zijn band, maar ook actief is als programmeur bij Muziekpodium DJS. Daniëlle was werkzaam in het onderwijs, maar is nu vooral druk in de Dordtse politiek en als voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Veganisten.

Drukke levens dus, en daarom wil Timothy graag een misverstand de wereld uit helpen. “Nu wij stoppen denken mensen dat 'vegan' dus niet haalbaar is in de horeca. Dat is natuurlijk heel jammer, maar dat is eigenlijk niet het verhaal. Het is echt een persoonlijke keuze geweest.”

“Het is onwijs hard werken”, dat is wat het stel meermaals herhaalt. Iets wat ze bij de start van hun passie toch wat hadden onderschat. “Bij heel veel ondernemers zit het in hun DNA, dat is bij ons niet het geval”, zegt Daniëlle. En dus werd dag in, dag uit bezig zijn met het restaurant het stel uiteindelijk te veel. Maar dat neemt niet weg dat het duo vol overgave dit avontuur aan is gegaan met een heel duidelijk doel: om mensen vaker en meer plantaardig te laten eten.

Terug in de tijd
In 2014 ontstond voor Daniëlle en Timothy hun passie voor het veganistisch koken voor anderen. “We kregen vaak grote groepen muzikanten over de vloer. We vonden het wel gezellig als ze bleven eten. Zo zijn we de catering vegetarisch gaan doen.” Via verschillende omwegen en allerlei naamsveranderingen kwam het stel aan de Houttuinen terecht. Het restaurant ging Rebel Rebel heten. “We vonden het wel spannend, want Dordrecht is natuurlijk een stad van de paardenworst”, zegt Daniëlle.

Maar hun onderneming werd vol liefde ontvangen door veel Dordtenaren. Dat blijkt dan ook uit de hoge recensies van bezoekers. Daar stond voor het stel altijd een bijzondere uitdaging tegenover. “Je moet extra je best doen om de mensen echt te overtuigen, maar dat is ons ook wel echt gelukt”, stelt Van der Holst.

Met pijn in het hart neemt het stel afscheid van hun geliefde Rebel Rebel. “Het meest moeilijke vinden we om onze gasten en ons fantastische personeel los te laten. Maar ook alles wat we daarbuiten georganiseerd hebben en de inclusiviteit van onze zaak die we met overtuiging naar buiten hebben gebracht gaan we moeilijk vinden om achter ons te laten.” Timothy gaat zich nog meer focussen op zijn passie voor de muziek, terwijl Daniëlle als nummer vier op de lijst van de Partij voor de Dieren haar zinnen op de politiek wil zetten.

Evenementen
Maar, zo belooft het duo wel, de bijzondere evenementen die in Rebel Rebel werden georganiseerd gaan op een andere manier doorgang vinden. “Dat blijven we doen en we vinden er altijd wel een andere plek voor. Nu is er bijvoorbeeld een heel leuk discofeestje voor de wat oudere mensen onder ons. We hebben geregeld dat dat nu in de bovenzaal van Merz verder gaat. Ook voor het Transcafé gaan we ons inzetten dat dat ergens anders weer plaats kan gaan vinden.”

Lees meer over:

Studio De Witt|Rebel Rebel|

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...