gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SMS kinderfonds verruimd

Meer gezinnen moeten toegang krijgen tot het SMS kinderfonds. Dat heeft de Drechtraad dinsdagavond besloten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het SchoolMuziekSport kinderfonds geeft een bijdrage aan ouders met een laag inkomen, zodat kinderen bijvoorbeeld kunnen deelnemen aan een schoolreisje, lid kunnen worden van een sportvereniging of een muziekinstrument leren bespelen. Op 1 januari 2018 wordt de grens om hiervoor in aanmerking te komen verhoogd van 120 naar 140% van het sociaal minimum. Het geld voor deze verruiming wordt gevonden in de zogenaamde Kleinsma-gelden, een potje van het kabinet om kinderarmoede te bestrijden. Ook wordt gekort op het PMB (persoonlijk minima budget), een uitkering voor buitengewone uitgaven waarop mensen met een uitkering elk jaar een beroep op kunnen doen. Die gaat van 40 naar 35% van de bijstandsnorm. Nu is dat voor een gezin bijvoorbeeld 565 euro per jaar, vrij te besteden. Dat is volgens woordvoerders van de gemeente duidelijk hoger dan in veel andere gemeenten.

Het NIBUD heeft in 2016 geconstateerd dat met name werkenden met een laag inkomen weliswaar kunnen rondkomen, maar weinig tot geen ruimte hebben voor sociale activiteiten. Vooral voor deze gezinnen is de verruiming bedoeld.

Lees ook

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.