gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SMS kinderfonds verruimd

Meer gezinnen moeten toegang krijgen tot het SMS kinderfonds. Dat heeft de Drechtraad dinsdagavond besloten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het SchoolMuziekSport kinderfonds geeft een bijdrage aan ouders met een laag inkomen, zodat kinderen bijvoorbeeld kunnen deelnemen aan een schoolreisje, lid kunnen worden van een sportvereniging of een muziekinstrument leren bespelen. Op 1 januari 2018 wordt de grens om hiervoor in aanmerking te komen verhoogd van 120 naar 140% van het sociaal minimum. Het geld voor deze verruiming wordt gevonden in de zogenaamde Kleinsma-gelden, een potje van het kabinet om kinderarmoede te bestrijden. Ook wordt gekort op het PMB (persoonlijk minima budget), een uitkering voor buitengewone uitgaven waarop mensen met een uitkering elk jaar een beroep op kunnen doen. Die gaat van 40 naar 35% van de bijstandsnorm. Nu is dat voor een gezin bijvoorbeeld 565 euro per jaar, vrij te besteden. Dat is volgens woordvoerders van de gemeente duidelijk hoger dan in veel andere gemeenten.

Het NIBUD heeft in 2016 geconstateerd dat met name werkenden met een laag inkomen weliswaar kunnen rondkomen, maar weinig tot geen ruimte hebben voor sociale activiteiten. Vooral voor deze gezinnen is de verruiming bedoeld.

Lees ook

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.