gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SMS kinderfonds verruimd

Meer gezinnen moeten toegang krijgen tot het SMS kinderfonds. Dat heeft de Drechtraad dinsdagavond besloten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het SchoolMuziekSport kinderfonds geeft een bijdrage aan ouders met een laag inkomen, zodat kinderen bijvoorbeeld kunnen deelnemen aan een schoolreisje, lid kunnen worden van een sportvereniging of een muziekinstrument leren bespelen. Op 1 januari 2018 wordt de grens om hiervoor in aanmerking te komen verhoogd van 120 naar 140% van het sociaal minimum. Het geld voor deze verruiming wordt gevonden in de zogenaamde Kleinsma-gelden, een potje van het kabinet om kinderarmoede te bestrijden. Ook wordt gekort op het PMB (persoonlijk minima budget), een uitkering voor buitengewone uitgaven waarop mensen met een uitkering elk jaar een beroep op kunnen doen. Die gaat van 40 naar 35% van de bijstandsnorm. Nu is dat voor een gezin bijvoorbeeld 565 euro per jaar, vrij te besteden. Dat is volgens woordvoerders van de gemeente duidelijk hoger dan in veel andere gemeenten.

Het NIBUD heeft in 2016 geconstateerd dat met name werkenden met een laag inkomen weliswaar kunnen rondkomen, maar weinig tot geen ruimte hebben voor sociale activiteiten. Vooral voor deze gezinnen is de verruiming bedoeld.

Lees ook

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

IMG_7662

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.