gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SMS kinderfonds verruimd

Meer gezinnen moeten toegang krijgen tot het SMS kinderfonds. Dat heeft de Drechtraad dinsdagavond besloten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het SchoolMuziekSport kinderfonds geeft een bijdrage aan ouders met een laag inkomen, zodat kinderen bijvoorbeeld kunnen deelnemen aan een schoolreisje, lid kunnen worden van een sportvereniging of een muziekinstrument leren bespelen. Op 1 januari 2018 wordt de grens om hiervoor in aanmerking te komen verhoogd van 120 naar 140% van het sociaal minimum. Het geld voor deze verruiming wordt gevonden in de zogenaamde Kleinsma-gelden, een potje van het kabinet om kinderarmoede te bestrijden. Ook wordt gekort op het PMB (persoonlijk minima budget), een uitkering voor buitengewone uitgaven waarop mensen met een uitkering elk jaar een beroep op kunnen doen. Die gaat van 40 naar 35% van de bijstandsnorm. Nu is dat voor een gezin bijvoorbeeld 565 euro per jaar, vrij te besteden. Dat is volgens woordvoerders van de gemeente duidelijk hoger dan in veel andere gemeenten.

Het NIBUD heeft in 2016 geconstateerd dat met name werkenden met een laag inkomen weliswaar kunnen rondkomen, maar weinig tot geen ruimte hebben voor sociale activiteiten. Vooral voor deze gezinnen is de verruiming bedoeld.

Lees ook

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.