Dit jaar bestaan de Smurfen 60 jaar, en dat moet gevierd worden! Maar de blauwe wezentjes zijn misschien niet meer zo bekend als ze ooit waren.
Redactie Streekomroep | 8 september 2026 14:00
Rijnmond | 7 september 2026 16:15
Redactie Streekomroep | 1 september 2026 23:26
Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.
“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.
Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.
Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.
Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.
Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.