gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snelheid voor hulpdiensten per 16 maart omlaag

bda0919048b26d0c066eb1d8999d74be.jpg

Op 16 maart om 6.00 uur gaat de maximum snelheid op alle snelwegen in Nederland omlaag. Dat betekend dat al het verkeer tot 19.00 uur 's avonds 100 kilometer per uur mag rijden. Voor de hulpdiensten heeft dat ook gevolgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo mag de ambulancedienst met zwaailicht en sirene 40 kilometer harder rijden dan de toegestane snelheid. Die snelheid daalt dus ook van bijvoorbeeld 170, waar nu een snelheid van 130 kilometer per uur is toegestaan, naar 140 kilometer per uur, waar vanaf 16 maart nog maar 100 kilometer per uur mag worden gereden.

De ambulancedienst meldt op hun website dat zij nog niet weten of dat nadelig uitpakt voor de aanrijtijden. In onze drukke regio rijdt de ambulance vaak niet op z'n hardst met oog voor ander mans veiligheid. Wel gaat de ambulancedienst haar best doen om tijdsverlies tot een minimum te beperken.

Voor de brandweer is dat anders; zij hebben zich te houden aan regels die voorschrijven dat zij met voertuigen tot 5000 kilogram de snelheid met maximaal 20 kilometer per uur mogen overschrijden. De brandweer komt dus niet boven de 100 kilometer per uur uit. Ook rijdt de brandweer maar vaak korte stukken waardoor zij niet met regelmaat over de snelweg gaan.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.