gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snelheid voor hulpdiensten per 16 maart omlaag

bda0919048b26d0c066eb1d8999d74be

Op 16 maart om 6.00 uur gaat de maximum snelheid op alle snelwegen in Nederland omlaag. Dat betekend dat al het verkeer tot 19.00 uur 's avonds 100 kilometer per uur mag rijden. Voor de hulpdiensten heeft dat ook gevolgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo mag de ambulancedienst met zwaailicht en sirene 40 kilometer harder rijden dan de toegestane snelheid. Die snelheid daalt dus ook van bijvoorbeeld 170, waar nu een snelheid van 130 kilometer per uur is toegestaan, naar 140 kilometer per uur, waar vanaf 16 maart nog maar 100 kilometer per uur mag worden gereden.

De ambulancedienst meldt op hun website dat zij nog niet weten of dat nadelig uitpakt voor de aanrijtijden. In onze drukke regio rijdt de ambulance vaak niet op z'n hardst met oog voor ander mans veiligheid. Wel gaat de ambulancedienst haar best doen om tijdsverlies tot een minimum te beperken.

Voor de brandweer is dat anders; zij hebben zich te houden aan regels die voorschrijven dat zij met voertuigen tot 5000 kilogram de snelheid met maximaal 20 kilometer per uur mogen overschrijden. De brandweer komt dus niet boven de 100 kilometer per uur uit. Ook rijdt de brandweer maar vaak korte stukken waardoor zij niet met regelmaat over de snelweg gaan.

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.