gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snelheid voor hulpdiensten per 16 maart omlaag

bda0919048b26d0c066eb1d8999d74be

Op 16 maart om 6.00 uur gaat de maximum snelheid op alle snelwegen in Nederland omlaag. Dat betekend dat al het verkeer tot 19.00 uur 's avonds 100 kilometer per uur mag rijden. Voor de hulpdiensten heeft dat ook gevolgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo mag de ambulancedienst met zwaailicht en sirene 40 kilometer harder rijden dan de toegestane snelheid. Die snelheid daalt dus ook van bijvoorbeeld 170, waar nu een snelheid van 130 kilometer per uur is toegestaan, naar 140 kilometer per uur, waar vanaf 16 maart nog maar 100 kilometer per uur mag worden gereden.

De ambulancedienst meldt op hun website dat zij nog niet weten of dat nadelig uitpakt voor de aanrijtijden. In onze drukke regio rijdt de ambulance vaak niet op z'n hardst met oog voor ander mans veiligheid. Wel gaat de ambulancedienst haar best doen om tijdsverlies tot een minimum te beperken.

Voor de brandweer is dat anders; zij hebben zich te houden aan regels die voorschrijven dat zij met voertuigen tot 5000 kilogram de snelheid met maximaal 20 kilometer per uur mogen overschrijden. De brandweer komt dus niet boven de 100 kilometer per uur uit. Ook rijdt de brandweer maar vaak korte stukken waardoor zij niet met regelmaat over de snelweg gaan.

Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.