gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snelheid voor hulpdiensten per 16 maart omlaag

bda0919048b26d0c066eb1d8999d74be

Op 16 maart om 6.00 uur gaat de maximum snelheid op alle snelwegen in Nederland omlaag. Dat betekend dat al het verkeer tot 19.00 uur 's avonds 100 kilometer per uur mag rijden. Voor de hulpdiensten heeft dat ook gevolgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo mag de ambulancedienst met zwaailicht en sirene 40 kilometer harder rijden dan de toegestane snelheid. Die snelheid daalt dus ook van bijvoorbeeld 170, waar nu een snelheid van 130 kilometer per uur is toegestaan, naar 140 kilometer per uur, waar vanaf 16 maart nog maar 100 kilometer per uur mag worden gereden.

De ambulancedienst meldt op hun website dat zij nog niet weten of dat nadelig uitpakt voor de aanrijtijden. In onze drukke regio rijdt de ambulance vaak niet op z'n hardst met oog voor ander mans veiligheid. Wel gaat de ambulancedienst haar best doen om tijdsverlies tot een minimum te beperken.

Voor de brandweer is dat anders; zij hebben zich te houden aan regels die voorschrijven dat zij met voertuigen tot 5000 kilogram de snelheid met maximaal 20 kilometer per uur mogen overschrijden. De brandweer komt dus niet boven de 100 kilometer per uur uit. Ook rijdt de brandweer maar vaak korte stukken waardoor zij niet met regelmaat over de snelweg gaan.

Lees ook

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.