gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snelheid voor hulpdiensten per 16 maart omlaag

bda0919048b26d0c066eb1d8999d74be

Op 16 maart om 6.00 uur gaat de maximum snelheid op alle snelwegen in Nederland omlaag. Dat betekend dat al het verkeer tot 19.00 uur 's avonds 100 kilometer per uur mag rijden. Voor de hulpdiensten heeft dat ook gevolgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo mag de ambulancedienst met zwaailicht en sirene 40 kilometer harder rijden dan de toegestane snelheid. Die snelheid daalt dus ook van bijvoorbeeld 170, waar nu een snelheid van 130 kilometer per uur is toegestaan, naar 140 kilometer per uur, waar vanaf 16 maart nog maar 100 kilometer per uur mag worden gereden.

De ambulancedienst meldt op hun website dat zij nog niet weten of dat nadelig uitpakt voor de aanrijtijden. In onze drukke regio rijdt de ambulance vaak niet op z'n hardst met oog voor ander mans veiligheid. Wel gaat de ambulancedienst haar best doen om tijdsverlies tot een minimum te beperken.

Voor de brandweer is dat anders; zij hebben zich te houden aan regels die voorschrijven dat zij met voertuigen tot 5000 kilogram de snelheid met maximaal 20 kilometer per uur mogen overschrijden. De brandweer komt dus niet boven de 100 kilometer per uur uit. Ook rijdt de brandweer maar vaak korte stukken waardoor zij niet met regelmaat over de snelweg gaan.

Lees ook

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

dagvaarding chemours

Stichting naar rechter om PFAS-vervuiling Chemours: ‘Veel mensen maken zich zorgen’

Stichting PFAS Vrij Green Claim start een civiele procedure tegen Chemours. De stichting wil de chemiegigant aansprakelijk stellen voor de PFAS-vervuiling in de omgeving van de fabriek, een einde aan verdere uitstoot en een financiële compensatieregeling.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Twee verdachten van schietpartij in auto vrijgelaten, nog één verdachte vast

Twee mannen die maandagavond zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een schietpartij waarbij een 36-jarige Dordtenaar om het leven kwam, zijn vrijgelaten. Zij worden op dit moment niet langer gezien als verdachten van (poging) doodslag of moord, meldt de politie.