gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snellere treinverbinding met Brabant in 2020

36073e75b5850d2f3e99f59bb0abd460

In 2020 moet er vier keer per dag een intercity tussen Dordrecht en Eindhoven rijden. Deze trein moet in plaats van de intercity tussen Dordrecht en Breda komen. Dat staat in de verbeterplannen van de NS voor de nieuwe dienstregeling.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Deze nieuwe intercity rijdt vier keer per dag in de ochtend- en avondspits. De voorlopige vertrektijden van de trein zijn 6:00 uur, 9:00 uur, 13:00 uur en 17:00 uur vanaf Dordrecht, na aankomst in Eindhoven keert de trein weer om.

De reis duurt daardoor tien minuten korter dan met de huidige verbinding en neemt in totaal iets meer dan een uur in beslag. Of de intercity er komt is afhankelijk van de drukte op het spoor en de financiering.


Ook komen er verbeteringen in de reistijd tussen Dordrecht en Roosendaal. De nieuwe sprinters op het traject kunnen harder rijden en snoepen zo twee minuten van de reistijd af. De nieuwe dienstregeling moet in december 2019 van start gaan.


Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.