gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snellere treinverbinding met Brabant in 2020

36073e75b5850d2f3e99f59bb0abd460

In 2020 moet er vier keer per dag een intercity tussen Dordrecht en Eindhoven rijden. Deze trein moet in plaats van de intercity tussen Dordrecht en Breda komen. Dat staat in de verbeterplannen van de NS voor de nieuwe dienstregeling.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Deze nieuwe intercity rijdt vier keer per dag in de ochtend- en avondspits. De voorlopige vertrektijden van de trein zijn 6:00 uur, 9:00 uur, 13:00 uur en 17:00 uur vanaf Dordrecht, na aankomst in Eindhoven keert de trein weer om.

De reis duurt daardoor tien minuten korter dan met de huidige verbinding en neemt in totaal iets meer dan een uur in beslag. Of de intercity er komt is afhankelijk van de drukte op het spoor en de financiering.


Ook komen er verbeteringen in de reistijd tussen Dordrecht en Roosendaal. De nieuwe sprinters op het traject kunnen harder rijden en snoepen zo twee minuten van de reistijd af. De nieuwe dienstregeling moet in december 2019 van start gaan.


Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.