gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Snellere treinverbinding met Brabant in 2020

36073e75b5850d2f3e99f59bb0abd460

In 2020 moet er vier keer per dag een intercity tussen Dordrecht en Eindhoven rijden. Deze trein moet in plaats van de intercity tussen Dordrecht en Breda komen. Dat staat in de verbeterplannen van de NS voor de nieuwe dienstregeling.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Deze nieuwe intercity rijdt vier keer per dag in de ochtend- en avondspits. De voorlopige vertrektijden van de trein zijn 6:00 uur, 9:00 uur, 13:00 uur en 17:00 uur vanaf Dordrecht, na aankomst in Eindhoven keert de trein weer om.

De reis duurt daardoor tien minuten korter dan met de huidige verbinding en neemt in totaal iets meer dan een uur in beslag. Of de intercity er komt is afhankelijk van de drukte op het spoor en de financiering.


Ook komen er verbeteringen in de reistijd tussen Dordrecht en Roosendaal. De nieuwe sprinters op het traject kunnen harder rijden en snoepen zo twee minuten van de reistijd af. De nieuwe dienstregeling moet in december 2019 van start gaan.


Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.