Dordrecht, Netherlands

Sociaal Offensief tegen Armoede maakt balans op

Het Platform tegen Armoede begon vorig jaar met het project Sociaal Offensief tegen Armoede. Morgenavond maakt het in De Buitenwacht de balans op.
Carlijn Kruidhof | 30 mei 2017 17:50 | Aangepast op 30 mei 2017 17:50
Op Wereldarmoededag, 17 oktober, werd het Sociaal Offensief tegen Armoede gestart. Achttien punten werden opgesteld, samen met professionals, hulpverleners en Dordtenaren, waarop de armoedebestrijding in Dordrecht verbeterd kan worden.

“Samen met bewoners, politici en instellingen bekeken we hoe armoede werkt, hoe het beleid in de praktijk werkt, waar mensen last van hebben en hoe het beter zou kunnen,” aldus Ton Wulfert van Platform tegen Armoede.

De lokale politiek lijkt gemotiveerd om daadwerkelijk de achttien punten op te pakken, vertelt Riet Duykens, tevens van Platform tegen Armoede. "Wethouder Peter Heijkoop heeft het minima-beleid gelijk veranderd: 120 procent van minimuminkomens kunnen nu gebruik maken van allerlei voorzieningen."

De punten zijn opgesteld om niet alleen meer geld in armoedebestrijding te steken, maar ook om het huidige systeem effectiever te maken. Zo is een verbetering in de communicatie tussen persoon en hulpinstantie nodig. Het platform zegt dat een groot deel van die communicatie digitaal is. Omdat er onder de zorgbehoevenden ook digibeten en mensen die de Nederlandse taal niet volledig machtig zijn zitten, is er een grote behoefte aan persoonlijk contact.

Wulfert: "De armoede in Dordrecht is iets hoger dan het landelijke gemiddelde. Het is schrikbarend om hoeveel mensen het gaat." 

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...