gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociaal Offensief tegen Armoede maakt balans op

Het Platform tegen Armoede begon vorig jaar met het project Sociaal Offensief tegen Armoede. Morgenavond maakt het in De Buitenwacht de balans op.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Op Wereldarmoededag, 17 oktober, werd het Sociaal Offensief tegen Armoede gestart. Achttien punten werden opgesteld, samen met professionals, hulpverleners en Dordtenaren, waarop de armoedebestrijding in Dordrecht verbeterd kan worden.

“Samen met bewoners, politici en instellingen bekeken we hoe armoede werkt, hoe het beleid in de praktijk werkt, waar mensen last van hebben en hoe het beter zou kunnen,” aldus Ton Wulfert van Platform tegen Armoede.

De lokale politiek lijkt gemotiveerd om daadwerkelijk de achttien punten op te pakken, vertelt Riet Duykens, tevens van Platform tegen Armoede. "Wethouder Peter Heijkoop heeft het minima-beleid gelijk veranderd: 120 procent van minimuminkomens kunnen nu gebruik maken van allerlei voorzieningen."

De punten zijn opgesteld om niet alleen meer geld in armoedebestrijding te steken, maar ook om het huidige systeem effectiever te maken. Zo is een verbetering in de communicatie tussen persoon en hulpinstantie nodig. Het platform zegt dat een groot deel van die communicatie digitaal is. Omdat er onder de zorgbehoevenden ook digibeten en mensen die de Nederlandse taal niet volledig machtig zijn zitten, is er een grote behoefte aan persoonlijk contact.

Wulfert: "De armoede in Dordrecht is iets hoger dan het landelijke gemiddelde. Het is schrikbarend om hoeveel mensen het gaat." 

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.