Op Wereldarmoededag, 17 oktober, werd het Sociaal Offensief tegen Armoede gestart. Achttien punten werden opgesteld, samen met professionals, hulpverleners en Dordtenaren, waarop de armoedebestrijding in Dordrecht verbeterd kan worden.
“Samen met bewoners, politici en instellingen bekeken we hoe armoede werkt, hoe het beleid in de praktijk werkt, waar mensen last van hebben en hoe het beter zou kunnen,” aldus Ton Wulfert van Platform tegen Armoede.
De lokale politiek lijkt gemotiveerd om daadwerkelijk de achttien punten op te pakken, vertelt Riet Duykens, tevens van Platform tegen Armoede. "Wethouder Peter Heijkoop heeft het minima-beleid gelijk veranderd: 120 procent van minimuminkomens kunnen nu gebruik maken van allerlei voorzieningen."
De punten zijn opgesteld om niet alleen meer geld in armoedebestrijding te steken, maar ook om het huidige systeem effectiever te maken. Zo is een verbetering in de communicatie tussen persoon en hulpinstantie nodig. Het platform zegt dat een groot deel van die communicatie digitaal is. Omdat er onder de zorgbehoevenden ook digibeten en mensen die de Nederlandse taal niet volledig machtig zijn zitten, is er een grote behoefte aan persoonlijk contact.
Wulfert: "De armoede in Dordrecht is iets hoger dan het landelijke gemiddelde. Het is schrikbarend om hoeveel mensen het gaat."