gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociaal Offensief tegen Armoede maakt balans op

Het Platform tegen Armoede begon vorig jaar met het project Sociaal Offensief tegen Armoede. Morgenavond maakt het in De Buitenwacht de balans op.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Op Wereldarmoededag, 17 oktober, werd het Sociaal Offensief tegen Armoede gestart. Achttien punten werden opgesteld, samen met professionals, hulpverleners en Dordtenaren, waarop de armoedebestrijding in Dordrecht verbeterd kan worden.

“Samen met bewoners, politici en instellingen bekeken we hoe armoede werkt, hoe het beleid in de praktijk werkt, waar mensen last van hebben en hoe het beter zou kunnen,” aldus Ton Wulfert van Platform tegen Armoede.

De lokale politiek lijkt gemotiveerd om daadwerkelijk de achttien punten op te pakken, vertelt Riet Duykens, tevens van Platform tegen Armoede. "Wethouder Peter Heijkoop heeft het minima-beleid gelijk veranderd: 120 procent van minimuminkomens kunnen nu gebruik maken van allerlei voorzieningen."

De punten zijn opgesteld om niet alleen meer geld in armoedebestrijding te steken, maar ook om het huidige systeem effectiever te maken. Zo is een verbetering in de communicatie tussen persoon en hulpinstantie nodig. Het platform zegt dat een groot deel van die communicatie digitaal is. Omdat er onder de zorgbehoevenden ook digibeten en mensen die de Nederlandse taal niet volledig machtig zijn zitten, is er een grote behoefte aan persoonlijk contact.

Wulfert: "De armoede in Dordrecht is iets hoger dan het landelijke gemiddelde. Het is schrikbarend om hoeveel mensen het gaat." 

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.