gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale dienst heeft geen balies meer

De Sociale Dienst Drechtsteden heeft vandaag de nieuwe ontvangstruimte in gebruik genomen en heeft daarmee de oude werkwijze ‘vanachter de balie’ vaarwel gezegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Directeur Bieshaar zegt dat de oude manier van werken te formeel en te afstandelijk was. De dienstverlening moet gericht zijn op het samen oplossen van problemen. De nieuwe ontvangstruimte met zitjes en een koffiebar sluit daarbij beter aan. Weliswaar is een deel van de dienstverlening gedigitaliseerd, maar voor veel problemen blijft een persoonlijk gesprek nodig. Dat is gemakkelijker te voeren in een informele sfeer. Het idee voor de verandering kwam vanuit de medewerkers van de dienst zelf.

Drechtstedelingen kunnen op alle werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur met hun vragen terecht in de nieuwe werkruimte. Er zijn werkplekken met wifi en computers beschikbaar voor het opzoeken van informatie. Ook werkgevers en maatschappelijke organisaties kunnen daar gebruik van maken. De koffie wordt geserveerd door medewerkers met een beperking van stichting Philadelphia.

Lees ook

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.