gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale dienst heeft geen balies meer

De Sociale Dienst Drechtsteden heeft vandaag de nieuwe ontvangstruimte in gebruik genomen en heeft daarmee de oude werkwijze ‘vanachter de balie’ vaarwel gezegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Directeur Bieshaar zegt dat de oude manier van werken te formeel en te afstandelijk was. De dienstverlening moet gericht zijn op het samen oplossen van problemen. De nieuwe ontvangstruimte met zitjes en een koffiebar sluit daarbij beter aan. Weliswaar is een deel van de dienstverlening gedigitaliseerd, maar voor veel problemen blijft een persoonlijk gesprek nodig. Dat is gemakkelijker te voeren in een informele sfeer. Het idee voor de verandering kwam vanuit de medewerkers van de dienst zelf.

Drechtstedelingen kunnen op alle werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur met hun vragen terecht in de nieuwe werkruimte. Er zijn werkplekken met wifi en computers beschikbaar voor het opzoeken van informatie. Ook werkgevers en maatschappelijke organisaties kunnen daar gebruik van maken. De koffie wordt geserveerd door medewerkers met een beperking van stichting Philadelphia.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.