gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale dienst heeft geen balies meer

De Sociale Dienst Drechtsteden heeft vandaag de nieuwe ontvangstruimte in gebruik genomen en heeft daarmee de oude werkwijze ‘vanachter de balie’ vaarwel gezegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Directeur Bieshaar zegt dat de oude manier van werken te formeel en te afstandelijk was. De dienstverlening moet gericht zijn op het samen oplossen van problemen. De nieuwe ontvangstruimte met zitjes en een koffiebar sluit daarbij beter aan. Weliswaar is een deel van de dienstverlening gedigitaliseerd, maar voor veel problemen blijft een persoonlijk gesprek nodig. Dat is gemakkelijker te voeren in een informele sfeer. Het idee voor de verandering kwam vanuit de medewerkers van de dienst zelf.

Drechtstedelingen kunnen op alle werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur met hun vragen terecht in de nieuwe werkruimte. Er zijn werkplekken met wifi en computers beschikbaar voor het opzoeken van informatie. Ook werkgevers en maatschappelijke organisaties kunnen daar gebruik van maken. De koffie wordt geserveerd door medewerkers met een beperking van stichting Philadelphia.

Lees ook

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.