gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale dienst heeft geen balies meer

De Sociale Dienst Drechtsteden heeft vandaag de nieuwe ontvangstruimte in gebruik genomen en heeft daarmee de oude werkwijze ‘vanachter de balie’ vaarwel gezegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Directeur Bieshaar zegt dat de oude manier van werken te formeel en te afstandelijk was. De dienstverlening moet gericht zijn op het samen oplossen van problemen. De nieuwe ontvangstruimte met zitjes en een koffiebar sluit daarbij beter aan. Weliswaar is een deel van de dienstverlening gedigitaliseerd, maar voor veel problemen blijft een persoonlijk gesprek nodig. Dat is gemakkelijker te voeren in een informele sfeer. Het idee voor de verandering kwam vanuit de medewerkers van de dienst zelf.

Drechtstedelingen kunnen op alle werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur met hun vragen terecht in de nieuwe werkruimte. Er zijn werkplekken met wifi en computers beschikbaar voor het opzoeken van informatie. Ook werkgevers en maatschappelijke organisaties kunnen daar gebruik van maken. De koffie wordt geserveerd door medewerkers met een beperking van stichting Philadelphia.

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.