gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale dienst heeft geen balies meer

De Sociale Dienst Drechtsteden heeft vandaag de nieuwe ontvangstruimte in gebruik genomen en heeft daarmee de oude werkwijze ‘vanachter de balie’ vaarwel gezegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Directeur Bieshaar zegt dat de oude manier van werken te formeel en te afstandelijk was. De dienstverlening moet gericht zijn op het samen oplossen van problemen. De nieuwe ontvangstruimte met zitjes en een koffiebar sluit daarbij beter aan. Weliswaar is een deel van de dienstverlening gedigitaliseerd, maar voor veel problemen blijft een persoonlijk gesprek nodig. Dat is gemakkelijker te voeren in een informele sfeer. Het idee voor de verandering kwam vanuit de medewerkers van de dienst zelf.

Drechtstedelingen kunnen op alle werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur met hun vragen terecht in de nieuwe werkruimte. Er zijn werkplekken met wifi en computers beschikbaar voor het opzoeken van informatie. Ook werkgevers en maatschappelijke organisaties kunnen daar gebruik van maken. De koffie wordt geserveerd door medewerkers met een beperking van stichting Philadelphia.

Lees ook

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”