gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale Dienst koopt schulden af

De Sociale Dienst Drechtsteden start een proef als schuldbemiddelaar voor jonge mensen. Bij te hoge schulden, wordt een deel kwijtgescholden. Ook wordt geholpen met het zoeken naar werk. Jongeren moeten daardoor hun leven beter op de rit krijgen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De proef start volgend jaar met twintig jong volwassenen in de leeftijd van 18 tot 27 jaar. De sociale dienst koopt al hun schulden op, zodat ze met nog maar één schuldeiser –de sociale dienst- te maken hebben. 

"Met de maatregel moet worden voorkomen dat de schulden van deze jongeren verder uit de hand lopen”, zegt portefeuillehouder Werk en Inkomen Peter Heijkoop, “Als er meer overzicht en rust komt in hun financiële situatie, kunnen de jongeren hun energie weer richten op het vinden van werk of het volgen van een opleiding." 

Als de schulden te groot zijn, vindt gedeeltelijke schuldsanering plaats. Bij een schuldsanering onderhandelt de sociale dienst met de schuldeisers over het afkoopbedrag van de vorderingen. Daardoor volgen er geen verdere incasso- en invorderingsmaatregelen. Binnen drie jaar zijn de deelnemers schuldenvrij.

Daarnaast wordt nauw samengewerkt met scholen, de Dienst Gezondheid & Jeugd, sociale teams en andere hulpverleners om achterliggende problematiek aan te pakken.

Het aantal jongeren met schulden is de afgelopen jaren toegenomen. Volgens het onderzoek "Jongeren en Geld" van het Nibud uit 2014 heeft één op de vijf jongeren betalingsachterstanden of schulden. Ze hebben meer moeite om zich te concentreren op school of op het werk. Financiële zorgen en schulden zijn ook een belangrijke oorzaak dat jongeren met een uitkering geen baan kunnen vinden.

De proef vindt plaats op verzoek van de Drechtraad die daar in juli al om vroeg. Het experiment duurt 3,5 jaar. Na het eerste jaar worden de resultaten al besproken.

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.