gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale Dienst koopt schulden af

De Sociale Dienst Drechtsteden start een proef als schuldbemiddelaar voor jonge mensen. Bij te hoge schulden, wordt een deel kwijtgescholden. Ook wordt geholpen met het zoeken naar werk. Jongeren moeten daardoor hun leven beter op de rit krijgen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De proef start volgend jaar met twintig jong volwassenen in de leeftijd van 18 tot 27 jaar. De sociale dienst koopt al hun schulden op, zodat ze met nog maar één schuldeiser –de sociale dienst- te maken hebben. 

"Met de maatregel moet worden voorkomen dat de schulden van deze jongeren verder uit de hand lopen”, zegt portefeuillehouder Werk en Inkomen Peter Heijkoop, “Als er meer overzicht en rust komt in hun financiële situatie, kunnen de jongeren hun energie weer richten op het vinden van werk of het volgen van een opleiding." 

Als de schulden te groot zijn, vindt gedeeltelijke schuldsanering plaats. Bij een schuldsanering onderhandelt de sociale dienst met de schuldeisers over het afkoopbedrag van de vorderingen. Daardoor volgen er geen verdere incasso- en invorderingsmaatregelen. Binnen drie jaar zijn de deelnemers schuldenvrij.

Daarnaast wordt nauw samengewerkt met scholen, de Dienst Gezondheid & Jeugd, sociale teams en andere hulpverleners om achterliggende problematiek aan te pakken.

Het aantal jongeren met schulden is de afgelopen jaren toegenomen. Volgens het onderzoek "Jongeren en Geld" van het Nibud uit 2014 heeft één op de vijf jongeren betalingsachterstanden of schulden. Ze hebben meer moeite om zich te concentreren op school of op het werk. Financiële zorgen en schulden zijn ook een belangrijke oorzaak dat jongeren met een uitkering geen baan kunnen vinden.

De proef vindt plaats op verzoek van de Drechtraad die daar in juli al om vroeg. Het experiment duurt 3,5 jaar. Na het eerste jaar worden de resultaten al besproken.

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 175 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.