gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale Dienst koopt schulden af

De Sociale Dienst Drechtsteden start een proef als schuldbemiddelaar voor jonge mensen. Bij te hoge schulden, wordt een deel kwijtgescholden. Ook wordt geholpen met het zoeken naar werk. Jongeren moeten daardoor hun leven beter op de rit krijgen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De proef start volgend jaar met twintig jong volwassenen in de leeftijd van 18 tot 27 jaar. De sociale dienst koopt al hun schulden op, zodat ze met nog maar één schuldeiser –de sociale dienst- te maken hebben. 

"Met de maatregel moet worden voorkomen dat de schulden van deze jongeren verder uit de hand lopen”, zegt portefeuillehouder Werk en Inkomen Peter Heijkoop, “Als er meer overzicht en rust komt in hun financiële situatie, kunnen de jongeren hun energie weer richten op het vinden van werk of het volgen van een opleiding." 

Als de schulden te groot zijn, vindt gedeeltelijke schuldsanering plaats. Bij een schuldsanering onderhandelt de sociale dienst met de schuldeisers over het afkoopbedrag van de vorderingen. Daardoor volgen er geen verdere incasso- en invorderingsmaatregelen. Binnen drie jaar zijn de deelnemers schuldenvrij.

Daarnaast wordt nauw samengewerkt met scholen, de Dienst Gezondheid & Jeugd, sociale teams en andere hulpverleners om achterliggende problematiek aan te pakken.

Het aantal jongeren met schulden is de afgelopen jaren toegenomen. Volgens het onderzoek "Jongeren en Geld" van het Nibud uit 2014 heeft één op de vijf jongeren betalingsachterstanden of schulden. Ze hebben meer moeite om zich te concentreren op school of op het werk. Financiële zorgen en schulden zijn ook een belangrijke oorzaak dat jongeren met een uitkering geen baan kunnen vinden.

De proef vindt plaats op verzoek van de Drechtraad die daar in juli al om vroeg. Het experiment duurt 3,5 jaar. Na het eerste jaar worden de resultaten al besproken.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.