gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale Dienst koopt schulden af

De Sociale Dienst Drechtsteden start een proef als schuldbemiddelaar voor jonge mensen. Bij te hoge schulden, wordt een deel kwijtgescholden. Ook wordt geholpen met het zoeken naar werk. Jongeren moeten daardoor hun leven beter op de rit krijgen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De proef start volgend jaar met twintig jong volwassenen in de leeftijd van 18 tot 27 jaar. De sociale dienst koopt al hun schulden op, zodat ze met nog maar één schuldeiser –de sociale dienst- te maken hebben. 

"Met de maatregel moet worden voorkomen dat de schulden van deze jongeren verder uit de hand lopen”, zegt portefeuillehouder Werk en Inkomen Peter Heijkoop, “Als er meer overzicht en rust komt in hun financiële situatie, kunnen de jongeren hun energie weer richten op het vinden van werk of het volgen van een opleiding." 

Als de schulden te groot zijn, vindt gedeeltelijke schuldsanering plaats. Bij een schuldsanering onderhandelt de sociale dienst met de schuldeisers over het afkoopbedrag van de vorderingen. Daardoor volgen er geen verdere incasso- en invorderingsmaatregelen. Binnen drie jaar zijn de deelnemers schuldenvrij.

Daarnaast wordt nauw samengewerkt met scholen, de Dienst Gezondheid & Jeugd, sociale teams en andere hulpverleners om achterliggende problematiek aan te pakken.

Het aantal jongeren met schulden is de afgelopen jaren toegenomen. Volgens het onderzoek "Jongeren en Geld" van het Nibud uit 2014 heeft één op de vijf jongeren betalingsachterstanden of schulden. Ze hebben meer moeite om zich te concentreren op school of op het werk. Financiële zorgen en schulden zijn ook een belangrijke oorzaak dat jongeren met een uitkering geen baan kunnen vinden.

De proef vindt plaats op verzoek van de Drechtraad die daar in juli al om vroeg. Het experiment duurt 3,5 jaar. Na het eerste jaar worden de resultaten al besproken.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”