Dordrecht, Netherlands

Solar Boat Race in Dordrecht gevaren

Geen ronkende motoren, maar zacht gezoem als de solar boats voorbij komen tijdens de Solar Boat Race die vrijdag en zaterdag wordt gevaren in het Wantij achter Kinepolis.
Leo Roubos | 6 september 2019 18:38 | Aangepast op 6 september 2019 18:38
De Solar Boat Race wordt in Dordt gevaren omdat volgens de organisatoren Dordrecht toch het hart is van de maakindustrie van de scheepvaart.

De schepen zijn allemaal door de deelnemers zelf gebouwd en dat kost behoorlijk wat tijd. Er gaat zeer veel vrije tijd in zitten.

Ook het varen is heel anders dan met een ‘gewone’ boot. Er moet gedacht worden aan de accu en deze boten zijn windgevoeliger dan gewone schepen.

Dat het vrijdag behoorlijk bewolkt was, speelde niet echt een rol, behalve dat veel bezoekers wegbleven.

Vrijdagavond varen de solar boats nog door de Dordtse havens en op zaterdag gaat de race verder.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...