gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Solliciteren naar Dordts burgemeesterschap: ‘Daar ben ik niet geschikt voor'

fd3984f63bdc18b6d152470a7595bfef.jpg

Dordrecht heeft nu al een week de kans gehad om te solliciteren naar het burgemeesterschap. Maar hebben Dordtenaren dat al gedaan? En wat maakt iemand een goede burgemeester? In de eerste aflevering van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ zoeken wij het voor je uit!

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De nieuwe burgemeester moet aan veel eisen voldoen. De profielschets voor een nieuwe burgemeester van Dordrecht is best abstract. Zo zien we termen als ‘kleurrijk’ en ‘authentiek’ voorbij komen, maar wat de gemeente daarmee bedoelt is voor veel mensen niet duidelijk. Zo moet de nieuwe burgemeester ook een herkenbaar gezicht en communicatief sterk zijn. Ook wil de gemeente iemand die goed kan netwerken en zich opstelt als een echte raadmoeder.

Maar wie is zo iemand? Journaliste Jasmijn Thomassen vroeg het aan de Dordtenaren. “Nee, ik ga denk ik niet solliciteren, er komt te veel politiek om de hoek kijken", vertelt een voorbijganger op het Drievriendenhof. "Mijn ideale burgemeester is toch wel echt een vrouw en het liefst eentje van de linkerkant. Dus ik wil jou wel voordragen hoor!”

Anderen denken dat we onze ideale burgemeester al gehad hebben. “Dat was Arno Brok", vertelt een mevrouw op leeftijd in de Voorstraat. "Hij was een echte verbinder. Je zag hem ook overal fietsend of lopend in de stad en hij had voor iedereen oog en oor. Zo moet een burgemeester zijn.” Maar wil zij dan niet die burgemeester zijn? "Nee joh, ik ben al met pensioen!"

Een verbinder zijn is wel een terugkerend thema onder de Dordtenaren. Maar hem ook echt zijn? “Nee nee, ik heb me niet aangemeld, daar ben ik niet geschikt voor! Het moet iemand worden die het écht voor de mensen doet, niet iemand die het voor zichzelf of voor macht doet. De nieuwe burgemeester mag ook meer doen voor de studenten. Het is helemaal dood hier! De horeca moet gewoon langer open blijven”, vertelt een jonge voorbijgangster op het Blauwpoortsplein.

Dordtenaren op straat willen een verbinder, misschien wel een vrouw. Kan onze Jasmijn aan deze eisen voldoen? Je ziet het deze week in aflevering 1 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’. Bekijk hem hieronder. #burgemeesterjasmijn

Lees ook

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.