Dordrecht, Netherlands

SP en CDA in de bres tegen huurverhoging Jeugddorp

De SP en het CDA slaan de handen in één om de huurverhoging op Jeugddorp een halt toe te roepen. Ze hopen dat de gemeente en de scoutingverenigingen in het midden uit kunnen komen.
Petra Scheurwater | 19 december 2016 21:17 | Aangepast op 19 december 2016 21:17
Volgens Ineke Jager (SP) moet de gemeenteraad goed gaan begrijpen dat de aangekondigde huurverhoging, die op kan lopen tot 1000 procent, veel te veel is voor de groepen. "De gemeente wil marktconforme huren gaan berekenen, dat gaat niet bij jeugdwerk. Het is een niet-commerciële instelling, die kunnen niet marktconform werken. Er gaan een paar groepen ter ziele als dat gebeurt."

Vooral de scoutingverengingen kunnen rekenen op hulp van de twee partijen, omdat het bij hen gaat om jeugdwerk. Maar als de andere verengingen op Jeugddorp mee kunnen liften op hun werk "is dat prima".

Eind januari of begin februari wordt de huurverhoging op Jeugddorp, op voorspraak van de SP en het CDA, in de gemeenteraad besproken.

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...