gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP stelt Kamervragen over verhoging parkeertarief Albert Schweitzer ziekenhuis

f33719b90df47024bb83ffc2bef76daa.jpg

Dat de parkeerkosten voor personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis flink verhoogd worden, blijft de gemoederen bezig houden: Kamerlid Van Gerven (SP) stelde er vandaag wederom vragen over aan het Ministerie van Medische Zorg en Sport.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dit deed Van Gerven eerder ook al, in november 2019. Het ministerie legde toen de verantwoordelijkheid vooral bij de gemeente, en gaf aan dat een laag parkeertarief niet altijd haalbaar of wenselijk is.

Van Gerven stelt nu opnieuw Kamervragen over de gang van zaken. De parkeertarieven voor zorgpersoneel worden vanaf volgend jaar vier keer zo hoog dankzij de bouw van een nieuwe parkeergarage. Het ziekenhuis is hier niet over te spreken, de gemeente houdt voet bij stuk.

De Kamervragen van de SP draaien vooral om de gang van zaken. Van Gerven wil onder meer weten of de kosten vergoed kunnen worden, of het ziekenhuis hierbij voldoende betrokken is geweest, wat de rol van de gemeente is, en wat de voortgang is in het proces.

Lees ook

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is een drugslab ontmanteld. De politie is daarbij aanwezig geweest met vuurwapens. Er zijn twee verdachten aangehouden, zegt een woordvoerder van de politie.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.

fototrein.png

Zorgen om treinuitval tijdens lange brugsluiting: 'Ik mis het alternatief'

Wat als de MerwedeLingelijn met problemen kampt in de periode dat de Papendrechtsebrug dicht is voor al het verkeer? Een Statenlid én reizigers uiten hun zorgen dat dit ‘horrorscenario’ werkelijkheid wordt. "Ik mis nog gewoon hét alternatief."