gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP stelt Kamervragen over verhoging parkeertarief Albert Schweitzer ziekenhuis

f33719b90df47024bb83ffc2bef76daa

Dat de parkeerkosten voor personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis flink verhoogd worden, blijft de gemoederen bezig houden: Kamerlid Van Gerven (SP) stelde er vandaag wederom vragen over aan het Ministerie van Medische Zorg en Sport.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dit deed Van Gerven eerder ook al, in november 2019. Het ministerie legde toen de verantwoordelijkheid vooral bij de gemeente, en gaf aan dat een laag parkeertarief niet altijd haalbaar of wenselijk is.

Van Gerven stelt nu opnieuw Kamervragen over de gang van zaken. De parkeertarieven voor zorgpersoneel worden vanaf volgend jaar vier keer zo hoog dankzij de bouw van een nieuwe parkeergarage. Het ziekenhuis is hier niet over te spreken, de gemeente houdt voet bij stuk.

De Kamervragen van de SP draaien vooral om de gang van zaken. Van Gerven wil onder meer weten of de kosten vergoed kunnen worden, of het ziekenhuis hierbij voldoende betrokken is geweest, wat de rol van de gemeente is, en wat de voortgang is in het proces.

Lees ook

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.