gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP verbijsterd over vastgoeddeal gemeente

De SP wil opheldering over een opmerkelijke vastgoeddeal. De gemeente heeft op één dag zeven panden aan het Groothoofd en de Palingstraat voor 6 ton gekocht en meteen voor 1 miljoen euro doorverkocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeente stelt vast dat er een winst van vier ton geboekt is, maar de werkelijke waarde van de panden is volgens Ronald Portier van de SP veel hoger. Hij eist opheldering van burgemeester en wethouders, temeer omdat de deal onderhands gesloten werd.

De panden, twee cafés en bovenliggende woonhuizen, waren ooit eigendom van het gemeentelijk woningbedrijf. Toen dat geprivatiseerd werd tot Woonbron werd afgesproken dat Dordrecht bij verkoop het eerste recht op koop zou krijgen. En dat gebeurt nu.

Klakkeloos

Burgemeester en wethouder van Dordrecht besloten op 10 januari dat de panden van Woonbron worden gekocht voor ruim 574.000 euro en meteen voor 1 miljoen euro worden doorverkocht aan Dudok.

De projectontwikkelaar liet makelaardij Waltmann de panden taxeren. Die kwam uit op een waarde van 8 ton. "En dat neemt de gemeente klakkeloos over", constateert Portier. Hij vindt de gang van zaken verbijsterend: "Die panden zijn veel meer waard".

WOZ-waarde

Portier wil niet zo ver gaan dat gemeentelijk vastgoedbedrijf, projectontwikkelaar en makelaar onder één hoedje hebben gespeeld: "Dat kan ik niet hard maken. Maar we hebben veel vragen over wat hier gebeurt en ik ben reuze benieuwd naar de antwoorden."

"Wat is bijvoorbeeld de WOZ-waarde van die panden?", wil hij weten. "En waarom onderhands verkopen in plaats van openbaar en marktconform aanbieden? Wat mij betreft mag er in Dordrecht nooit meer zoiets gebeuren."

Op papier

De gemeente Dordrecht begrijpt de ophef niet. "Wij hoefden geen taxateur in te schakelen. Het was een deal tussen Woonbron en Dudok waar wij alleen op papier even tussen zaten", zegt de woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Jasper Mos (VVD).

Dat er onderhands verkocht is komt volgens hem doordat Dudok aangaf de panden te willen kopen: "Als een ander dat had gevraagd, was het waarschijnlijk ook zo gegaan." De Dordtse gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de vastgoeddeal.

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.