Dordrecht, Netherlands

SP: vraag huur aan Koning

SP-fractievoorzitter Ronald Portier vindt het niet nodig dat ten koste van heel veel geld de verjaardag van de Koning in Dordrecht wordt gevierd.
Onze redacteur algemeen | 9 april 2015 12:31 | Aangepast op 9 april 2015 12:31
“De familie bezit miljarden en jaagt nu onze stad, die steeds armer wordt, op kosten. Het had logisch geweest als we huur zouden vragen voor alle faciliteiten die wij ter beschikking stellen.” Volgens schattingen kost de organisatie van Koningsdag de gemeente 700.000 euro.

Portier deed zijn uitspraken gisteravond tijdens de vergadering van de Gemeenteraad. De raad stelde de verordening vast, waarin alle veiligheidsmaatregelen zijn opgenomen om Koningsdag in goede banen te leiden. Alhoewel de SP tegen het Koningshuis is, stemde de fractie niet tegen de veiligheidsmaatregelen. Portier toonde zelfs begrip voor het preventief fouilleren, waar de SP normaal gesproken tegen is. “We hopen dat het een feest wordt voor hen die dat leuk vinden.”

Foto: Ronald Portier (bron www.dordrecht.nl)

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

De Plucheplakkers blikken vooruit op de play-offs

FC Dordrecht start dinsdag aan de play-offs om promotie. Na de 4-1 thuisoverwinning op kampioen FC V...

Teleurstelling en begrip na afblazen Pasar Malam

Geen kraampjes, muziek en busladingen Indonesisch voedsel op het Statenplein in Dordrecht dit jaar. ...

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Bij een wasstraat aan de Merwedestraat is maandagmiddag een vechtpartij uitgebroken. Er zou ook een ...

Na maanden doet de lift op dit station het eindelijk weer

Reizigers kunnen na maanden weer gebruik maken van de lift op station Sliedrecht Baanhoek. De veroud...

Dat is balen: hooi blokkeert rijstrook A15

Weggebruikers op de A15 bij Hardinxveld-Giessendam liepen maandagmiddag vertraging op richting Ridde...