gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP: vraag huur aan Koning

SP-fractievoorzitter Ronald Portier vindt het niet nodig dat ten koste van heel veel geld de verjaardag van de Koning in Dordrecht wordt gevierd.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
“De familie bezit miljarden en jaagt nu onze stad, die steeds armer wordt, op kosten. Het had logisch geweest als we huur zouden vragen voor alle faciliteiten die wij ter beschikking stellen.” Volgens schattingen kost de organisatie van Koningsdag de gemeente 700.000 euro.

Portier deed zijn uitspraken gisteravond tijdens de vergadering van de Gemeenteraad. De raad stelde de verordening vast, waarin alle veiligheidsmaatregelen zijn opgenomen om Koningsdag in goede banen te leiden. Alhoewel de SP tegen het Koningshuis is, stemde de fractie niet tegen de veiligheidsmaatregelen. Portier toonde zelfs begrip voor het preventief fouilleren, waar de SP normaal gesproken tegen is. “We hopen dat het een feest wordt voor hen die dat leuk vinden.”

Foto: Ronald Portier (bron www.dordrecht.nl)

Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.