Dordrecht, Netherlands

SP wil standpunt Raad over museum 1940-1945

Ronald Portier van de SP wil een standpunt van de voltallige gemeenteraad over de namenlijst in het Oorlogsmuseum 1940-1945, waarop de Dordtse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog staan vermeld. Dat zegt hij in de uitzending van Studio de Witt van afgelopen zaterdag.
Gert van der Steen | 10 juli 2017 13:06 | Aangepast op 10 juli 2017 13:06
Hij gaat daarover tijdens het reces van de raad praten met alle fractievoorzitters.

Hij deed deze uitspraak in het radio-interview van zaterdag met Edjo Frank, de Dordtse burger die van het college van B&W excuses wil over de vermelding van de namen van collaborateurs op de plaquette.

De Israëlische krant Haaretz meldt dat de gemeente de kwestie zal onderzoeken. Dat gebeurt in opdracht van de gemeente door het NIOD, het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie. Die zou overigens ook aanbevelingen moeten doen over een eventuele uitbreiding van het museum.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...